تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران ، لایروبی مسیل ها رصد می گردد

به گزارش گفتمان برتر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب خیز اطلاع داد و بر ضرورت لایروبی رودخانه ها تاکید نمود.

تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران ، لایروبی مسیل ها رصد می گردد

حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در مورد جلسه آنالیز مسائل و مسائل سیل مردادماه فیروزکوه در منطقه مزداران که روز گذشته با حضور محسن منصوری، استاندار تهران برگزار گردید گفت: طی ملاقات چهره به چهره با مردم مزداران پای مسائل و مسائل مردم این منطقه نشستیم و بعلاوه در مورد اقدامات صورت گرفته گزارش عملکردی به مردم عزیز ارائه دادیم.

یزدی مهر با بیان اینکه از تاریخ هفتم تا دهم مرداد ماه 1401 روستای مزداران چهار مرتبه تحت تأثیر بارش شدید و ناگهانی ناشی از بارش های مانسون نهاده شد گفت: آخرین بارش حجم بالایی از خسارت جانی و مالی را در این روستا برجای گذاشت و اکنون با گذشت حدوداً 43 روز اقدامات مناسبی جهت کم شدن آلام مردم سیل زده صورت گرفته و معتقد هستیم که مردم نباید احساس نمایند در دوران پسا سیل تنها هستند و نسبت به آسیب های وارد شده به آنان بی توجهی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب خیز استان تهران اطلاع داد و اضافه نمود: طبق آنالیز های تیم بازرسی مدیریت بحران از منطقه مزداران متأسفانه با توجه به حجم بالای بارش دریافتی، ویژگی های محیطی، عدم وجود پتانسیل های محیطی جهت دریافت این مقدار از بارش و مهم تر از همه دستکاری های ایجاد شده در محیط به وسیله ساخت و ساز تأسیسات، تغییرات کاربری اراضی، عدم طراحی سیستم زهکشی مناسب و عدم رعایت حریم بستر رودخا نه منجر به خسارت های مالی، سبب وقوع سیل این منطقه و ایجاد خسارت شده بود که تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب خیز اقدام مناسبی جهت پیشگیری از حوادث طبیعی می باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری متولی برخورد با ساخت وسازهای غیرمجاز هستند و در این خصوص مکلف به انجام اقدامات پیشگیرانه شده اند گفت: موضوع مهم در حال حاضر اقدام در مورد برطرف آسیب و خطر کانون های سیل خیز می باشد، که بر عهده این دستگاه ها گذاشته شده است.

یزدی مهر با تاکید بر همراهی مردم در دوران پسا سیل عنوان داشت: در جریان سیل اخیر ستاد مدیریت بحران تمام قد پای کار بوده و یکی از مهمترین مواردی که بعد از بحران باید به آن توجه داشت، تداوم یاری ها و حمایت ها است که همیشه مورد تاکید این اداره کل می باشد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: فعالیت ماشین آلات، نیروهای امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران تا زمانی که مردم بخواهند و احتیاج به یاری احساس گردد پای کار خواهند ماند و در این خصوص هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

وی به مرحله باز توانی پس از ایجاد بحران اشاره نمود و عنوان داشت: اسکان موقت سیل زدگان، بازسازی و اقدامات عمرانی منطقه ها سیل زده، بازگشایی تمام مسیرهای روستایی متأثر از سیل، نظارت و رصد ویژه بر لایروبی مسیل ها و رودخانه ها و تاکید بر تسریع در فرآیند لایروبی رودخانه از موارد مورد پیگیری بوده است.

خبرنگاران اجتماعی رفاه و تعاون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2056

به "تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران ، لایروبی مسیل ها رصد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران ، لایروبی مسیل ها رصد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید