بیرانوند: برای اولین بار در تاریخ یک دروازه بان مرد سال فوتبال ایران شد، دنبال بازارگرمی نیستم، تیم های معتبری به من پیشنهاد دادند

به گزارش گفتمان برتر، علیرضا بیرانوند، مرد سال فوتبال ایران در فصل 98-97 گفت: فکر کنم برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران است که یک دروازه بان چنین عنوانی را به خود اختصاص می دهد.

بیرانوند: برای اولین بار در تاریخ یک دروازه بان مرد سال فوتبال ایران شد، دنبال بازارگرمی نیستم، تیم های معتبری به من پیشنهاد دادند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علیرضا بیرانوند پس از انتخابش به عنوان مرد سال فوتبال ایران در فصل 98-97 گفت: خیلی خوشحالم که این افتخار نصیب من شد. دست تک تک مربیان و کسانی را که حمایتم کردند، می بوسم. فکر کنم برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که یک دروازه بان چنین عنوانی را به خود اختصاص می دهد. این مسئله کارم را سخت کرد و مسلماً انتظارات از من 10 برابر شد. امیدوارم روز به روز بیشتر تمرین کرده و پیشرفت کنم تا بار دیگر نامزد چنین مقامی شوم.

وی در مورد تأخیر در برگزاری مراسم شرح داد: هر سال قبل از آغاز بازی ها، مراسم برگزار می شود، اما متأسفانه امسال چنین اتفاقی نیفتاد. هواداران فوتبال هم نیامده بودند و مراسم هیجان چند سال گذشته را نداشت. سیدجلال حسینی معتقد بود هواداران می توانستند در صندلی های خالی بنشینند. من که خودم به خاطر این دو جایزه (مرد سال فوتبال و بهترین دروازه بان) خوشحالم، امام تمام کسانی که به مراسم آمده بودند، اذیت شدند و حوصله شان سر رفته بود.

مرد سال فوتبال ایران در فصل 98-97 در رابطه با ناراحتی برخی چهره ها از جمله احمد نوراللهی و محمد نادری به انتخاب برترین ها گفت: انتخاب ها براساس نظر مربیان، کاپیتان ها و هیئت های استان ها بوده است و باید به این انتخاب ها احترام گذاشت. باشگاه پرسپولیس هر سال چهار پنج بازیکن در بین بهترین ها داشت، اما امسال فقط من و سیدجلال بودیم. البته برانکو هم بود. باشگاه هم جزو بهترین ها بود، اما میان بازیکنان فقط من و سیدجلال بودیم.

بیرانوند در پاسخ به این سؤال که آیا شایسته رسیدن به عنوان بهترین دروازه بان فصل گذشته بود یا نه، گفت: تمام تیم هایی که مدعی قهرمانی بودند، دروازه بان های خوبی داشتند. خودم دو قهرمانی با پرسپولیس به دست آوردم و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رفتم. بیشترین کلین شیت را ثبت کردم و عملکرد خوبی در تیم باشگاهی ام داشتم. پیام نیازمند هم برای سپاهان خوب کار کرد. سیدحسین حسینی نیز به خاطر بودن مهدی رحمتی تعداد بازی هایش 50 - 50 شد. احمد گوهری هم در پارس جنوبی خوب بود و وحید شیخ ویسی فوق العاده کار کرد. دروازه بان ها پنجاه درصد یک تیم هستند و هر تیمی می خواهد مدعی باشد، باید دروازه بان خوبی داشته باشد.

بهترین دروازه بان فصل گذشته لیگ برتر در رابطه با پیشنهادهایی که داشت، شرح داد: من فصل گذشته نیز پیشنهاداتی داشتم، اما پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بود. پنجره نقل وانتقالاتی تیم بسته بود و برخی بازیکنان از تیم جدا شدند. در این شرایط، پرسپولیس تنها بود و در این تیم ماندم. به همین دلیل، بندی در قراردادم آوردم که در صورت پرداخت 700 هزار دلار بتوانم از پرسپولیس جدا شوم. پیشنهادهایی از اروپا داشتم که تنها یک سهمیه آسیایی می توانستند جذب کنند و بالای 700 هزار دلار به من پرداخت نمی کردند. اگر به این تیم ها می رفتم، باید این مبلغ را مستقیم به باشگاه می دادم و زندگی خودم و خانواده ام سخت می شد. اینکه یک سال بدون هیچ مبلغی در تیمی بازی کنم، سخت بود. به همین دلیل، منتظر ماندم تا اتفاقات خیلی بهتری برایم رخ دهد.

وی با بیان اینکه قرارداد دو ساله ای با پرسپولیس دارد و این بند در قراردادش ذکر شده است، گفت: تیم آینده ام بستگی به این دارد که بتواند مبلغ رضایت نامه ام را پرداخت کند. من فرد رُکی هستم و به هیچ وجه دنبال بازارگرمی نیستم. تیم های معتبری به من پیشنهاد دادند که در رده های پنجم یا ششم جدول لیگ خودشان بودند، اما بالای 700، 800 هزار دلار به من نمی دادند. باشگاه هم برای اینکه من را از دست ندهد، روی 700 هزار دلار زوم کرده بود. حالا پرسپولیس بازیکنان و مربیان خیلی خوبی آورده است و دوست دارم خودم را به مربی آرژانتینی تیم نشان دهم.

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه اعضای سایر تیم ها برای متمول نشان دادن پرسپولیس قرارداد او را مثال می زنند، گفت: تمام تیم ها هزینه کرده اند و قرارداد من هم مثل سایر بازیکنان است. تیم هایی هستند که شاید بالای هشت، 9 میلیارد تومان برای بازیکن هزینه کرده اند، مانند تیم شهر خودرو که امسال برای قهرمانی می جنگد.

بیرانوند در مورد گابریل کالدرون نیز خاطر نشان کرد: او 70 تا 80 درصد ارنج تیم را تغییر داده است و بیشتر بازی رو به جلو می خواهد. عملکرد پرسپولیس در دیدار نخست عملکردی نبود که کالدرون از آن راضی باشد. من به او ایمان دارم، چون حواسش به همه جا هست. اگر تمرین از ساعت 10 برگزار شود، کالدرون از ساعت 7:30 در محل حاضر می شود و همه کارهایش را سازماندهی می کند. اصلاً نمی توانید از او تمرین بدزدید! قول می دهم امسال می توانیم در هر سه تورنمنت سال خوبی داشته باشیم.

وی در واکنش به سؤالی در مورد نتایج ضعیف برانکو با الاهلی عربستان سکوت کرد و چیزی نگفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 257

به "بیرانوند: برای اولین بار در تاریخ یک دروازه بان مرد سال فوتبال ایران شد، دنبال بازارگرمی نیستم، تیم های معتبری به من پیشنهاد دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرانوند: برای اولین بار در تاریخ یک دروازه بان مرد سال فوتبال ایران شد، دنبال بازارگرمی نیستم، تیم های معتبری به من پیشنهاد دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید