انگل پرفروش ترین فیلم خارجی زبان و میدوی فاتح گیشه ها

به گزارش گفتمان برتر، در حالی که فیلم میدوی (Midway) در کمال تعجب صدرنشین باکس آفیس سینماها شد، انگل ساخته بونگ جون هو که برنده نخل طلای کن امسال بود پدیده باکس آفیس در بخش اکران محدود بود. این فیلم با فروش بالای ده میلیون دلار تبدیل به پرفروش ترین فیلم سینماهای آمریکای شمالی شد.

انگل پرفروش ترین فیلم خارجی زبان و میدوی فاتح گیشه ها

این فیلم کره ای داستان یک خانواده فقیر را روایت می کند که پسر جوان خانواده پیروز می شود شغلی به عنوان معلم سرخانه پیش یک خانواده ثروتمند پیدا کند. او با ترفندهایی کم کم همه اعضای خانواده اش را به عناوین مختلف به آن خانه می برد اما حضور انگل وار آن ها در خانه پولدارها تراژدی عجیبی را رقم می زند.

منتقدان فیلم را دوست دارند و به آن امتیاز 95 از 100 داده اند. آن ها معتقدند فیلم شاهکاری است که اختلاف طبقاتی را به شیوه ظریف و هنرمندانه به تصویر می کشد. انگل مهم ترین گزینه برای برنده شدن اسکار بهترین فیلم خارجی زبان است.

اما اکشن درام تاریخی میدوی به کارگردانی رولند امریچ داستان نبرد میدوی است که از طریق دریانوردان و افسران روایت می شود. جنگ میدوی چند سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم رخ داد. جنگی که بر سر موقعیت ژاپنی ها و آمریکایی ها در اقیانوس آرام بود.

رولند امریچ را با کارگردانی اکشن هایی مثل روز استقلال و گودزیلا می شناسیم. فیلم البته نتوانسته نظر منتقدان را به خودش جلب کند و امتیاز آن در سایت متاکریتیک 48 از 100 است. منتقد گاردین می گوید که دیدن این فیلم درست مثل تماشای یک مجسمه برای دو ساعت و نیم است. همان قدر بی احساس که فقط باید به عقب تکیه بدهید و خمیازه بکشید. ساختار صحنه های اکشن عجیب و غریب است و دیالوگ های زیادی شق و رق هستند.

با این حال فیلم با فروش 17.5 میلیون دلاری در 3242 سالن سینما بالاتر از حد انتظار ظاهر شد و توانست رتبه اول جدول فروش شود. فیلم البته به دل مخاطبان نشسته و در سینمااسکور به آن امتیاز A داده اند. 60 درصد مخاطبان فیلم مردان بوده اند و 87 درصد آن ها بالای 25 سال داشتند.

دومین فیلم جدول دکتر اسلیپ برادران وارنر است. این درام فانتزی وحشت را مایک فلاناگان ساخته است که در ساخت فیلم های ترسناک تبحر دارد. داستان دکتر اسلیپ در ادامه داستان درخشش است و چند سال بعد از آن اتفاق می افتد. دن تورانس که حالا بزرگ شده با دختر جوانی ملاقات می کند که نیروهایی شبیه خودش دارد. او سعی می کند از دختر در برابر قدرتی محافظت کند که بچه هایی با نیروهای ماورالطبیعه را می دزدد تا جاودانی شود.

ایوان مک گرگور و ربکا فرگوسن ستاره های فیلم هستند. پیش بینی می شد فیلم با فروش 25 میلیون دلاری شروع کند ولی نتوانست به این رقم برسد و تقریبا نصف آن یعنی کمی بیش از 14 میلیون دلار فروخت. مخاطبان در سایت سینمااسکور به فیلم امتیاز B داده اند که البته برای فیلمی در این ژانر امتیاز بدی نیست. منتقدان هم از فیلم بدشان نیامده و به آن امتیاز 60 از 100 را داده اند. آن ها معتقدند که فیلم واقعا ترسناک است و بیشتر از آن که ادامه راستا فیلم درخشش باشد جهان خودش را می سازد. اقتباس از رمان دکتر اسلیپ استفان کینگ از آن فیلم هایی است که باعث می شود شب را بیدار بمانید.

57 درصد مخاطبان فیلم دکتر اسلیپ را مردان تشکیل داده اند و 74 درصد از تماشاگران بالای 25 سال داشته اند. در مقایسه با فیلم قبرستان حیوانات خانگی که اوایل امسال با فروش 24.5 میلیون دلاری کارش را شروع کرد، مخاطبان فیلم دکتر اسلیپ گروه سنی بالاتری داشتند. شاید چون آن ها بیشتر فیلم درخشش استنلی کوبریک را به یاد می آورند. اقتباسی که حالا حدود 40 سالی از زمان ساختش می گذرد.

در بازارهای بین المللی هم فیلم دکتر اسلیپ در 68 کشور اکران شد و درآمد بین المللی اش 13 میلیون دلار بود. فیلم در روسیه با 10 میلیون دلار فروش بیشترین درآمد خارجی اش را کسب کرد و بعد از آن هم در مکزیک 1.5 میلیون دلار فروخت. فیلم هفته آینده در آلمان و ژاپن اکران خواهد شد.

فیلم بازی با آتش کمپانی پارامونت با فروش 12.8 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت. فیلم بالاتر از حد انتظار ظاهر شد. تحلیلگران حداکثر فروشی که برای آن پیش بینی کرده بودند 10 میلیون دلار بود. مخاطبان فیلم به آن امتیاز B+ را در سایت سینمااسکور دادند. 51 درصد مخاطبان فیلم را مردان تشکیل دادند. فیلم در 10 بازار جهانی هم اکران شد و 2.5 میلیون دلار فروخت و مکزیک با فروش 1.1 میلیون دلاری پیشتاز بود.

این کمدی خانوادگی داستان سه آتش نشان نخراشیده و نتراشیده است که وقتی در تلاش برای نجات دادن سه بچه شیطان و وحشی و غیرقابل کنترل هستند با نیمه گمشده خودشان آشنا می شوند.

جان سینا که علاقمندان به فیلم های کمدی اکشن دوستش دارند و ورزشکار هم بوده نقش اول را دارد و اندی فیکمن کارگردان این فیلم ضعیف است که از منتقدان امتیاز 24 از 100 را دریافت کرده!

منتقدان می گویند که هر چه فیلم جلوتر می رود بیشتر معلوم می شود که بازی با آتش هیچ احترامی برای مخاطبش قائل نیست. فیلم توسط کسانی ساخته شده که به نظر می رسد تصور می کنند بچه ها احمق هستند. فیلم در بهترین سکانس هایش کارگردانی معمولی دارد و در کل کار بیمزه ای است. علاوه بر آن که کاملا اثر قابل پیش بینی است.

این هفته چهار فیلم اول باکس آفیس همگی اولین هفته ی اکران شان را می گذرانند. فیلم چهارم جدول آخرین کریسمس کمپانی یونیورسال با فروش 11.6 میلیون دلاری تقریبا در حد انتظارها عمل کرد. فیلم در سایت سینمااسکور امتیاز B- را دریافت کرده است. 65 درصد مخاطبان فیلم زنان بوده اند و 65 درصد مخاطبان بالای 25 سال داشته اند. به نظر می رسد که فیلم در فصل تعطیلات می تواند فروش بهتری هم داشته باشد.

در بازارهای بین المللی آخرین کریسمس در ده کشور اکران شد و تقریبا 3.1 میلیون دلار فروش داشت. نیمی از این درآمد از استرالیا آمده است که حدود 1.58 میلیون دلار فیلم آخرین کریسمس در آن فروش داشت. فیلم هفته آینده در کشورهای مهمی مثل آلمان و فرانسه و کره و ژاپن و ایتالیا اکران می شود که قطعا روی فروش جهانی اش تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

آخرین کریسمس کمدی-رمانتیکی است که پل فیگ کارگردانی کرده و یکی از بهترین کمدی سازهای جریان اصلی است و به خصوص فیلم ساقدوش ها ساخته او و محصول 2011 مورد پسند سینمادوستان قرار گرفت. این فیلم آخرش درباره زنی به نام کیت است که دائم تصمیمات بد می گیرد. آخرین قرار او به یک فاجعه ختم شد. در آستانه کریسمس او تصمیم می گیرد که نقش الف سانتا را در دپارتمان مغازه شان بازی کند. آن جا تام را می بیند و زندگی اش چرخشی پیدا می کند. برای کیت این اتفاق بهتر از آن است که حقیقت داشته باشد. اما تامپسون که جزو فیلمنامه نویسان است در فیلم بازی هم می کند.

امتیاز متاکریتیک فیلم 51 از 100 است و منتقدان خیلی تحویلش نگرفتند. آن ها می گویند پل فیگ نگاه توریستی به لندن دارد و به نظر می رسد از روی فیلمنامه ای ساخته شده که نسخه اولیه رد شده اش را در اختیار کارگردان قرار داده اند و از قضا اصلا هم بامزه نیست. فیلم به اندازه کافی هوشمندانه و خونگرم نیست. بخش رمانتیک آن هم سبک است.

و در میان پنج فیلم جدول فروش ترمیناتور: سرنوشت تاریک پارامونت با 10.8 میلیون دلار در هفته دوم اکرانش 63 درصد افت فروش داشت.

ترمیناتور: سرنوشت تاریک ششمین فیلم از سری فیلم های نابودگر است. تیم میلر این قسمت را کارگردانی کرده که او را برای ساختن فیلم ددپول می شناسیم. همچنان آرنولد شوارتزنگر قهرمان فیلم است. نکته اش این جاست که ترمیناتور: سرنوشت تاریک برای اولین بار بعد از فیلم ترمیناتور 2: روز جزا خالق این سری فیلم ها یعنی جیمز کامرون را با ستارگانش لیندا همیلتون و آرنولد شوارتزنگر گرد هم بیاورد.

داستان فیلم درباره سارا کانر و انسان سایبورگی است که باید از یک دختر جوان در برابر نابودگر جدید محافظت کنند.

به نظر می رسد فیلم های ترمیناتور دیگر جذابیت شان را برای مخاطبان از دست داده اند. منتقدان به فیلم امتیاز 54 از 100 را داده اند. آن ها می گویند فیلم حتی به مرزهای اثر شاخص اولیه ساخته جیمز کامرون نزدیک هم نمی شود. پیتر بردشاو از گاردین نوشته است: دیدن این که همیلتون برگشته و نقش قدیمی اش را احیا کرده دلپذیر است. اگر چه متاسفانه نقش آدم کله خر ماجرا را به دیویس واگذار کرده است. این ششمین قسمت از ترمیناتور قطعا باید آخرینش باشد. چون این قسمت بی محتوا، سبک و سطحی است.

کل فروش فیلم در حال حاضر به 48.45 میلیون دلار رسیده است و به نظر می رسد می تواند فروش قسمت قبلی ترمیناتور را پشت سر بگذارد.

فیلم جوکر هنوز در جدول پرفروش ها حضور دارد. فیلم جوکر با بودجه ای بین 55 تا 70 میلیون دلار ساخته شده و تاد فیلیپس کارگردان آن است. فیلم در واقع توضیح می دهد که جوکر از کجا آمده است و شخصیت واقعی اش چه بوده. فیلم برنده شیر طلای ونیز شد ولی هر چه گذشت انگار نظر منتقدان به آن منفی شد.

ملفیسنت: سردسته اهریمنان در ادامه بازسازی های دیزنی از انیمیشن هایش در جدول پرفروش ها رده هفتم را به خودش اختصاص داده است.

در نهایت فیلم های هریت، زامبی لند و انیمیشن خانواده آدامز را در باکس آفیس داریم که هفته های قبل مفصل تر توضیح شان دادیم.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
میدوی 1 17.5 17.5
دکتر اسلیپ 1 14.1 14.1
بازی با آتش 1 12.8 12.8
آخرین کریسمس 1 11.6 11.6
ترمیناتور: سرنوشت سیاه 2 10.8 48.5
جوکر 6 9.2 313.5
مالفیسنت: سردسته اهریمنان 4 8 97.3
هریت 2 7.2 23.5
سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی 4 4.3 66.7
خانواده آدامز 5 4.2 91.5

باکس آفیس هفته گذشته:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 481

به "انگل پرفروش ترین فیلم خارجی زبان و میدوی فاتح گیشه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگل پرفروش ترین فیلم خارجی زبان و میدوی فاتح گیشه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید