انتشار مجموعه داستان به وقت رهایی در نیستان

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از انتشارات کتاب نیستان؛ مجموعه داستان به وقت رهایی اثری است داستانی شامل یازده داستان کوتاه از نویسندگان جوان کشور که در سال های اخیر به طبع آزمایی در زمینه داستان کوتاه مشغول هستند.

انتشار مجموعه داستان به وقت رهایی در نیستان

به وقت رهایی پیش از هرچیز آکنده از ایده های داستانی ناب و جسورانه است. سرشار از داستان هایی که نشان از نازک بینی و دقت نظر نویسندگانش در کشف و حلاجی نقاط کور و یا کمتر مورد توجه قرار گرفته در اجتماع از سویی و از سوی دیگر، بازنگری و کشف زاویه دیدی تازه برای نگاه به موضوعاتی روتین و عادی انگاری شده در جامعه است.

تازگی داشتن نگاه نویسندگان این مجموعه به موضوعاتی که سعی در پرداخت آن داشته اند و توجه دقیق آنها به دغدغه ها، کنش ها و واکنش های خاص اجتماعی، از مهم ترین ویژگی این داستان ها به شمار می رود.

نویسندگان این مجموعه را می توان نویسندگانی باهوش و در عین حال با حساسیت بالا دانست که توجه ویژه ای در کشف نابهنجاری ها و کج اندیشی های اجتماعی داشته و در کنار آن توانسته اند دریچه ای تازه با داستان برای پردازش آنها فراهم آورند که حاصل آن در این مجموعه به خوبی قابل رویت است.

این کتاب و داستان هایش بعلاوه از حیث شخصیت پردازی و ساختن موقعیت های انسانی در داستان هرچند تجربی اما بسیار پخته عمل نموده است. داستان های این کتاب نمایشی است از تلاشی در خور ستایش برای خلق موقعیت های ناب در بازخوانی نوعی نگاه تازه به یک پدیده انسانی.

به وقت رهایی زبانی ساده و صمیمی نیز دارد. به دور از بازی های زبانی و چندپهلوگویی سعی دارد موضوع خاص مد نظر خود را عرضه کند. دغدغه نویسندگان این مجموعه نه بازی فرمی با زبان و روایت استعاری که ترسیم رئالیستیک انسان در موقعیت های خاص و منحصربه فرد زیستی است. با این همه باید به این مساله نیز توجه داشت که سادگی قابل توجه در زبان روایت و پاکیزه نویسی این داستان ها نیز در زمره هنرها و تخصص هایی است که صاحبان این آثار برای به دست آوردن آن بی شک مرارت و سختی قابل توجهی را پشت سر گذاشته اند.

خوانش این اثر با عنایت به این موارد جدای از لذت بخش بودن، نویددهنده تولد و رشد نسلی تازه در داستان نویسی ایران است که از این هنر کلامی به عنوان ابزاری برای نمایش وجوه مختلف دیدگاه و اعتراضات خود در مواجهه با اجتماعی به شدت تند و برنده این روزهای ایران به کار می برند و در این راه به دور از هیجان زدگی سعی دارند بی پرده و سرراست راوی آسیب هایی باشند که گاه از شدت روبودن و وضوح، از دیدگان بسیاری پنهان مانده است.

مجموعه داستان به وقت رهایی در 128 صفحه نیم وزیری از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار نشر شده است. نویسندگان این مجموعه عبارتند از: مریم ولی، محمد یاسین گوهری فر، رضوان کفایتی، فاطمه عظیمی، الهه عاصمی، زینب شکوهی، محدثه دلنواز، نرگس خانی، فائزه حق شناس، فاطمه سادات حسینی و ماهرخ تورکی.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1872

به "انتشار مجموعه داستان به وقت رهایی در نیستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مجموعه داستان به وقت رهایی در نیستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید