آیدین ارجمندی: دلیل عدم رشد پیغامرسان های داخلی فیلتر شدن پیغام رسانهای خارجی بود

به گزارش گفتمان برتر، تهران (پانا) - برنده جایزه بخش مسابقه مردمی در اولین جایزه سال استیکر موفقیت پیغام رسان های داخلی را در گرو گسترش فعالیت ها و ایده پردازی برای ارائه قابلیت ها و امکاناتشان به مردم دانست.

آیدین ارجمندی: دلیل عدم رشد پیغامرسان های داخلی فیلتر شدن پیغام رسانهای خارجی بود

آیدین ارجمندی برگزیده مردمی نخستین جایزه سال استیکر در گفت وگو با پانا درباره تاثیر دریافت این جایزه بر فرایند ادامه فعالیتش در این حوزه گفت: طبیعتا اینکه مردم استیکر مرا پسندیده بودند در فرایند کارم تاثیرگذار بود و این جایزه موجب شد با انگیزه بیشتری به کارم ادامه دهم، کارهای بیشتری در این زمینه انجام دهم و امیدوار باشم که مردم از این آثار هم خوششان بیاید.

وی که فعالیت عمده اش در زمینه طراحی صنعتی است درباره استفاده از استیکرهای ایرانی و پیغام رسان های ایرانی همچون آیگپ گفت: چنانچه استفاده از پیغام رسان ایرانی آن حسی که احتمالا به واسطه فیلتر شدن پیغام رسان های خارجی ایجاد می گردد تداعی نکند، خیلی اتفاق خوبی خواهد افتاد.

این طراح اظهار کرد: به دلیل اینکه این دو اتفاق با هم هم ردیف شده اند و زمانی ما به فکر طراحی و راه اندازی پیغام رسان های داخلی افتادیم که همزمان با فیلتر شدن پیغام رسان های خارجی بود، مقداری این دو اتفاق در کنار هم از آن شکوفایی که باید برای پیغام رسان های داخلی رخ دهد، کم کرد.

وی ادامه داد: به همین دلیل پدیده های خوبی مثل استیکر بومی و شخصیت های دوست داشتنی ایرانی که می توانند در مجموعه استیکرهای رایج باشند، ممکن است تحت تاثیر این حس قرار بگیرند و آنطور که باید از سوی مردم با اقبال و توجه روبه رو نشوند.

این هنرمند که امسال نیز در کوشش است تا استیکر جدیدش را در مهلت به جامانده به دومین جایزه سال استیکر برساند درباره جذابیت و جدی بودن مقوله طراحی استیکر برای هنرمندان ایرانی گفت: برگزاری مسابقه ای در این حوزه با عنوان جایزه سال استیکر سال گذشته برای نخستین بار رخ داد. این رویداد برای اولین بار تصویرسازها را به صورت جدی به این سمت برد، هرچند فکر می کنم در فاصله اتمام مسابقه سال گذشته تا شروع فراخوان دوره جدید قدری فروکش کرد، زیرا پلتفرمی که استفاده از استیکر در آن رایج است، تلگرام است که استفاده از آن مثل قبل راحت نیست و پیغام رسان های ایرانی هم در این فاصله اتفاق خاصی را رقم نزدند.

وی در سرانجام اظهار کرد: گمان می کنم اگر پیغام رسان هایی همچون آیگپ که ظرفیت لازم را دارند قدری فعالیت خود را گسترش دهند، موفقیت های چشمگیری خواهند داشت. به عنوان مثال برگزاری یک بخش مسابقه به عنوان جایزه مردمی، موجب شد یک سری از افرادی که احتمالا هیچ بینشی نسبت به پیغام رسانی مثل آیگپ نداشتند، حداقل برای اینکه در نظرسنجی شرکت نمایند و به دوستان و آشنایان خود که در این مسابقه شرکت نموده بودند، رای بدهند، این پیغام رسان را نصب کردند و همین امر باعث شد که یک تعدادی از افراد با این پیغام رسان و قابلیت ها و امکاناتش آشنا شوند که شاید هنوز هم بخشی از این افراد آیگپ را در گوشی خود نگه داشته باشند و از آن استفاده نمایند.

دومین جایزه سال استیکر به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی از مهرماه 1399 شروع شده و تا 23 دی ماه امسال، همزمان با روز جهانی استیکر که اختتامیه این مراسم برگزارمی گردد، ادامه خواهد داشت.

آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در دومین دوره جایزه سال استیکر 21 آذرماه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1295

به "آیدین ارجمندی: دلیل عدم رشد پیغامرسان های داخلی فیلتر شدن پیغام رسانهای خارجی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیدین ارجمندی: دلیل عدم رشد پیغامرسان های داخلی فیلتر شدن پیغام رسانهای خارجی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید