آیا اسکارلت ویچ واقعیت را در دنیای مارول تخریب و بازنویسی می نماید؟

به گزارش گفتمان برتر، سریال وانداویژن فاش کرد که قرار است اسکارلت ویچ دنیا را نابود کند؛ اما آیا او می تواند در فیلم دکتر استرنج در چنددنیای دیوانگی (Doctor Strange In The Multiverse Of Madness) ماهیت دنیا مارول را دوباره بازسازی کند؟

آیا اسکارلت ویچ واقعیت را در دنیای مارول تخریب و بازنویسی می نماید؟

اسکارلت ویچ می تواند مسؤول تخریب و بازآفرینی همه واقعیت های دکتر استرنج در فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی باشد. استودیو مارول انتها واقعیت را درباره واندا ماکسیموف فاش کرد. واندا که به عنوان یک موجود اعجاب آور معرفی گردید و به طرز مرموزی از قرار دریافت در معرض سنگ ذهن جان سالم به در برد، در واقع موجودی عظیم و وحشتناک است که حتی آگاتا هارکنس اعتقاد داشت فقط یک افسانه است.

  • کدام فیلم های ابرقهرمانی سال 2021 اکران می شوند؟
  • 12 فیلم جدید مارول که در فاز چهارم اکران خواهند شد
  • از قهرمانان جدید فاز چهارم جهان سینمایی مارول چه می دانیم؟

آگاتا اطلاعاتی از اسکارلت ویچ دارد زیرا کتاب دارک هولد (Darkhold) را خوانده بود؛ کتابی که در کمیک ها کتاب ممنوع جادوی تاریک است. بر اساس جادویی باستانی، یک فصل کامل از دارک هولد مربوط به اسکارلت ویچ است و این تأیید می نماید که او جادویی بر خلاف آنچه قبلا دیده شده (جادوی آشوب) به کار می برد.

بیشتر جادوگران نیروی خود را از سایر ویژگی های واقعیت می گیرند؛ به این معنی که توانایی های آن ها مطابق با قانون دوم ترمودینامیک است، اما واندا قادر به ایجاد خود به خودی آن است. آگاتا از دیدن این که واندا با چنین قدرتی چه نموده است، وحشت زده شد و یک واقعیت مبتنی بر کمدی (یا سیتکام) ایجاد کرد تا بتواند رویای خود را با چشم انداز محبوبش رقم بزند.

اما آگاتا اصرار داشت که اسکارلت ویچ آینده ای تاریک در پیش دارد. او ادعا کرد که واندا میخواهد جهان را نابود کند و وقتی واندا انتها به تمامی قدرت اسکارلت ویچ دست یابد این اتفاق خواهد افتاد. اما به نظر می رسد که آگاتا توانایی واندا را دست کم گرفته و اسکارلت ویچ هلاک خواهد شد و جهان های موازی نجات خواهند یافت.

اسکارلت ویچ چگونه می تواند جهان (و حتی بیشتر از آن) را نابود کند؟

درست مثل MCU، واندا ماکسیموف در کمیک ها حقیقت را درباره جادوی خود از آگاتا هارکنس فهمید. اگرچه نسخه کمیک آگاتا قهرمانانه تر بود، آگاتا شرح داد: جادوی آشوب یک جادوگر وحشی ست، جادوگری طبیعی ست اما کسی که با آن سازگار باشد می تواند آن را فرماندهی نموده و مطابق میل خود تغییر دهد.

متأسفانه واندا در جهت کوشش برای مهارت در جادوی آشوب، ناپایدارتر شد. همان طور که دکتر استرنج در انتقام جویان شماره 503 شرح داد، این موضوع به دلیل ماهیت قدرت های او بود. او پرسید: آیا می توانید ذهنیت ظریف یک زن، کسی که بر واقعیت کنترل دارد را درک کنید. این بدان معناست که واقعیت او را کنترل می نماید. تخیل تبدیل به دشمن می گردد. ساختار از بین می رود. واندا هرروز با وسوسه ای ظریف روبه رو می شد تا هر اتفاق بدی را از او دور کند؛ و هر بار که او این کار را می کرد، کنترل واقعیت خودش از بین می رفت.

بدتر اینکه جادوی آشوب با موجودی شیطانی به نام چتون (Chthon) مرتبط است که در دوران باستان بر زمین حکومت می کرد اما با موفقیت به صحنه دیگری از واقعیت تبعید شد. واندا در مکانی به دنیا آمد که تار و پود واقعیت نازک بود و چتون این نوزاد را به جادوی پنهان آشوب آغشته کرد. هنگامی که این جادو پدید آمد، هر بار که واندا از آن استفاده می کرد، فضای بیشتری در زمین به چتون می داد؛ زیرا خداوند عظیمتر قصد داشت به عنوان میزبان مالک او گردد. منطقی است که فرض کنیم بازگشت به جادوی آشوب نشان می دهد که در جهانی سینمایی مارول هم چنین مسأله ای وجود دارد؛ و اینکه چتون شرور دکتر استرنج 2 است. مطمئنا تصادفی نیست که اسرار اسکارلت ویچ در دارک هولد بازگو می گردد، زیرا کتاب جادوی تاریک هم با چتون مرتبط است.

بنابراین همان طور که واندا از کتابی که به شرارت و تباهی معروف است، اطلاعات بیشتری درباره جادوی خود کسب می نماید، می ترسد یکپارچگی واقعیت از هم فرو بپاشد.

شایان ذکر است که در وانداویژن، اسکارلت ویچ دست به جادوهایی زد که پیش تر به طور دقیق و تعیین تأثیر مشابهی را در MCU داشتند. در صحنه ای، او زمان را به یک عامل SWORD که در Westview نفوذ نموده و در واقعیت ایجاد شده خود را به عنوان یک زنبوردار معرفی نموده بود، برگرداند. به گفته دکتر استرنج، هر وقت زمان را به نوعی دستکاری می کنید به فضای زمان آسیب می رسانید. هنگامی که استرنج آزمایش سنگ زمان را در اطراف یک سیب انجام داد، به او گفته شد که او فقط تداوم فضا-زمان را دستکاری نمی نماید، بلکه آن را خراب می نماید.

او چگونگی انجام این کار را از کتاب کالیسترو (Book of Cagliostro) که در آن هشدارها پس از جادوها نوشته شده، آموخته بود. اما دارک هولد به هیچ وجه هشدار نمی دهد، زیرا از بین رفتن تداوم فضا-زمان در واقع هدف چتون است.

اما اسکارلت ویچ می تواند چند جهانی را دوباره ایجاد کند؟

شاید حق با آگاتا هارکنس باشد که قصد اسکارلت ویچ نابودی جهان است، اما این لزوما به معنای خاتمه داستان نیست. انگار جادوی آشوب قدرت ایجاد خود به خودی در MCU است؛ به این معنی که واندا توانایی تخریب و بازآفرینی را دارد. اینکه واندا برای ایجاد یک واقعیت، واقعیتی دیگر را پاک می نماید، کاملا منطبق با داستان کلاسیک House of M در داستان های کمیک است. علاوه بر این، در واقع نمونه های کتاب کمیک برای این نوع راه اندازی مجدد چند جهانی وجود دارد.

اگر این نظریه درست باشد، اسکارلت ویچ فقط یک ویرانگر نیست، بلکه او یک خالق هم هست. بنابراین دکتر استرنج 2 داستانی خواهد بود که در آن او جهان چندگانه را از هم جدا نموده و سپس با هدایت و پشتیبانی استفن استرنج، دوباره آن را به حالت قبل باز خواهد گرداند. مارول می تواند از این فرصت استفاده کند و عناصر کاملا جدیدی را در جدول زمانی خود وارد کند. به طور طبیعی، بسیاری انتظار دارند که جهش یافته ها به این صورت به MCU معرفی شوند، اما در واقع شواهدی وجود دارد که به جای آن موجودات مافوق طبیعی ایجاد می شوند.

در مصاحبه ای در سال 2019 کوین فایگی رییس استودیوی مارول، گفت که بین فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange In The Multiverse Of Madness) و فیلم تیغه (Blade) ارتباط وجود دارد. او شرح داد: ما سال هاست که می خواهیم جهتی جدید برای تیغه پیدا کنیم . ما آن شخصیت را دوست داریم. آن جهان را دوست داریم. اکنون، با ورود دکتر استرنج و ورود عناصر فوق طبیعی به MCU، احساس می گردد که قطعا می توانیم راهی بیابیم. در کمیک ها، جادوی تاریک چتون منبع گرگینه ها و خون آشام هاست که توسط جادوهای موجود در دارک هولد ایجاد شده اند. و این مطمئنا شرح می دهد که چگونه بازآفرینی مجدد چندجهانی با جادوی آشوب می تواند آن ها را در جهان سینمایی مشترک مارول معرفی کند؛ بدان معنی که اسکارلت ویچ از نظر فنی خالق بعضی تهدیدهای جدید با مضامین ترسناک در MCU است.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1476

به "آیا اسکارلت ویچ واقعیت را در دنیای مارول تخریب و بازنویسی می نماید؟" امتیاز دهید

5 کاربر به "آیا اسکارلت ویچ واقعیت را در دنیای مارول تخریب و بازنویسی می نماید؟" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اسکارلت ویچ واقعیت را در دنیای مارول تخریب و بازنویسی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید