عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم

به گزارش گفتمان برتر، یک متخصص چشم به بیان عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم پرداخت.

عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم

به گزارش ، هرمز شمس در مورد عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم اعلام کرد: باید از ریختن الکل و مواد ضدعفونی کننده در چشم جلوگیری گردد چرا که اگر چشم باز باشد و الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده وارد چشم گردد، موجب سوزش و قرمزی این عضو می گردد و عوارضی را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه الکل سبب تحریک چشم شده و اغلب بعد از شست و شو برطرف می گردد، ادامه داد: ورود الکل و مواد ضدعفونی کننده به چشم چندان هم خطرناک نیست و نسبت به اسید که باعث زخم و تخریب قرنیه و در نهایت نابینایی می گردد، خطر کمتری دارد، اما افراد در هر صورت باید مراقب باشند تا الکل و سایر مواد عفونی کننده وارد چشمشان نگردد و در صورت ورد چشم خود را با آب بشویند.

این متخصص چشم در مورد ورود الکل به دهان و یا خوردن آن اعلام کرد: معمولا برای ضدعفونی کردن از الکل التیلیک استفاده می گردد و ورود این نوع الکل به دهان خطر چندانی ندارد، اما در هر صورت بهتر است از ورود این ماده به دهان جلوگیری گردد.

شمس با تاکید بر اینکه استفاده از الکل متیلیک بسیار خطرناک است، اضافه کرد: استفاده زیاد از این ماده عوارض زیادی به همراه دارد و سبب کوری می گردد.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1024

به "عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض مواد ضدعفونی کننده روی چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید