ساخت نسخه موبایل بتلفیلد لغو شد؛ تمرکز روی نسخه کنسولی است

به گزارش گفتمان برتر، شرکت دایس (Dice) و الکترونیک آرتز تصمیم گرفتند تا ساخت نسخه موبایل بازی بتلفیلد (Battlefield) را متوقف کنند. حدود چند ماه پیش بود که ما شاهد نسخه آزمایشی این بازی در برخی از منطقه ها بودیم. حال اینطور که به نظر می رسد شرکت سازنده تصمیم دارد تا به طور کامل این بازی را حذف کند.

ساخت نسخه موبایل بتلفیلد لغو شد؛ تمرکز روی نسخه کنسولی است

این خبر از گزارش مالی سه ماهه سوم الکترونیک آرتز ریشه گرفته است. جایی که اعلام شد نسخه موبایل ایپکس لجندز نیز از سال آینده دیگر پشتیبانی نخواهد شد. همینطور اینکه عرضه بازی جنگ ستارگان جدای: دوام آورنده (Star Wars Jedi: Survivor) نیز با تأخیر روبرو خواهد شد.

ماجرای بتلفیلد موبایل نیز مشابه نسخه موبایل ایپکس بود. به این شکل که بدون هیچ ارتباطی با عناوین اصلی ساخته شده و چیزی به نام کراس پلی (Cross play) و Cross Progression وجود نداشته باشد. این بازی یک عنوان کاملاً جدا بوده و دارای فصل ها و بتل پس (Battle Pass) مخصوص خود بود. الکترونیک آرتز در یک بیانیه نوشته:

در سال 2018 الکترونیک آرتز شرکت Industrial Toys را خریداری کرد. هدف از خرید این شرکت هم کار روی عناوین موبایل این شرکت بود. حال معلوم نیست که با منحل شدن ساخت بتلفیلد چه اتفاقی برای این شرکت خواهد افتاد.

الکترونیک آرتز مشخص کرده که برنامه بزرگی برای مجموعه بتلفیلد دارد. این شرکت در گذشته نیز گفت که قصد دارد یک دنیای مشترک از عناوین بتلفیلد بسازد. از طرفی یک بازی بتلفیلد از طریق یک شرکت نو در حال ساخت است. این شرکت نو از طریق مارکوس لتو (Marcus Letho) ساخته شده که از افرادی بود که در ساخت سری هیلو (Halo) نیز نقش فعالی داشت.

آخرین بازی مجموعه بتلفیلد یعنی 2024 عملکرد اصلاً خوبی نداشت. این بازی در سال 2021 میلادی عرضه شد و نتوانست توجه طرفداران و منتقدان را به خود جلب کند. با این حال دیس از زمان عرضه در حال کار روی این بازی بوده و به طور دائم آن را بهتر کرده است. مشکل اینجاست که طرفداران اعتماد خود را به آن از دست داده و بتلفیلد 2024 کاربران فعال زیادی ندارد. نکته جالب اینجاست که دایس برای بهتر کردن این بازی بسیاری از سیستم های قدیمی مثل کلاس ها و نقشه های عناوین قبلی را دوباره وارد بازی کرده است.

منبع: Gamespot.com

دسته بازی بک بون مدل BB02WS

5,360,000 تومان

مشاهده و خرید

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2124

به "ساخت نسخه موبایل بتلفیلد لغو شد؛ تمرکز روی نسخه کنسولی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نسخه موبایل بتلفیلد لغو شد؛ تمرکز روی نسخه کنسولی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید