آیا اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اعتمادند؟

به گزارش گفتمان برتر، این روزها اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی در همه جا یافت می شوند، اگرچه بزرگسالان سالهاست به واسطه انواع گوشی هوشمند، گجت، لوازم خانوگی و مواردی مشابه با هوش مصنوعی در ارتباطند، اما اخیرا بچه ها نیز اسباب بازی هایی استفاده می نمایند که متاثر از هوش مصنوعی است.

آیا اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اعتمادند؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بعضی کارشناسان بازار اسباب بازی انتظار دارند تا سال 2024 درامد اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی به 54 میلیارد دلار برسد و بر همین اساس نیز فراورینمایندگان به طور فزاینده ای اسباب بازی هایی را که می توانند به اینترنت متصل شده و با بچه ها ارتباط برقرار نمایند، فراوری می نمایند.

اما همانطور که در حال حاضر هیچ علامت کیفیتی برای دستگاههای مبتنی بر هوش مصنوعی وجود ندارد، جای تعجب نیست که مردم در خصوص ایمنی و اخلاق گرایی یا بی اخلاقی روبات ها نگران باشند. افزون بر این والدین نگرانند که آیا می توان اسباب بازی ها را به واسطه شبکه Wi-Fi نا امن هک کرد؟ آیا می توان بچه ها را تحت تاثیر اثررات منفی روباتها قرار داد؟ و بسیاری از سوالات مشابه دیگر.

اسباب بازی هوشمند چیست؟

اسباب بازی هوشمند نوعی از اسباب بازی است که دارای درجه ای از هوش مصنوعی است، به این معنی که می تواند یاد بگیرد، نحوه ارتباط برقرار کردن با کاربر را تمرین کند و واکنشهایی به محرک های خارجی داشته باشد. افزون بر این ها این نوع اسباب بازی ها معمولا رفتارهایی با الگوهای از پیش برنامه ریزی شده نیز دارند. سطح هوش این اسباب بازی ها به طور گسترده ای فرق دارد، بعضی از آنها قادر به استفاده از تکنولوژی تشخیص صدا، سنسورهای لمسی و برنامه های مبتنی بر گوشی های هوشمند برای برقراری ارتباط با کاربران هستند.

مزایای اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی چیست؟

انواع مختلفی از اسباب بازی های هوشمند و ابزارهای بچه هاه مبتنی بر هوش مصنوعی در بازار وجود دارد که حتی انتخاب را برای بچه ها هم سخت می نماید.

بخشی از محبوبیت آنها این واقعیت است که بازی کردن با آنها واقعا می تواند برای توسعه مهارت های ارتباطی بچه ها مفید باشد، به خصوص از لحاظ معرفی این محصول به عنوان یک دوست باهوش و تعاملی. درواقع این اسباب بازی ها مسیر تعامل کودک با کامپیوترها را تسهیل می نماید.

به غیر از این، بعضی از اسباب بازی های هوشمند، آموزش برنامه نویسی می دهند، چالش های آموزشی دارند و حتی آداب معاشرت کودک را ارتقا می دهند. اما این همه ماجرا نیست و بعضی وادلدین در خصوص امنیت این محصولات نگرانند.

مسائل امنیتی
*رویا پاک سرشت
منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2096

به "آیا اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اعتمادند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "آیا اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اعتمادند؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اسباب بازی های مبتنی بر هوش مصنوعی قابل اعتمادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید