پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان یکی از قطب های شیلات در کشور است، گفت: پیش بینی می شود در سالجاری 6300 تن ماهی در همدان تولید شود.

پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان

علی دولو در گفت وگو با خبرنگاران، اظهارکرد: بیش از 1 هزار مزرعه و استخر دو منظوره تکثیر و پرورش انواع ماهی در سطح استان وجود دارد.

وی شرح داد: استان همدان با تولید حدود 6000 تن انواع ماهیان گرم آبی و سردآبی و 4 میلیون و 200 هزار قطعه ماهیان زینتی، در زمینه تولید ماهیان سردآبی رتبه یازدهم و در زمینه تولید ماهیان گرم آبی و زینتی رتبه دوازدهم را در سطح کشور در سال 97 به خود اختصاص داده است.

دولو تأکید کرد: استان همدان در زمینه تولید تخم چشم زده و بچه ماهی قزل آلا از استان های پیشرو در کشور است به گونه ای که در این زمینه در بین 3 استان برتر کشور واقع شده است.

وی یادآور شد: استان همدان در زمینه شیلات تنها به پرورش آبزیان اتکا نکرده است بلکه تلاش کرده با ایجاد صنایع مرتبط چرخه کامل تولید و بهره برداری بخش شیلات را در استان تکمیل کند که در این زمینه می توان به راه اندازی واحد بسته بندی آبزیان در شهرستان نهاوند و نیز بهره برداری از 2 کارخانه خوراک آبزیان و نیز مزرعه پرورش کروکودیل در ملایر در آینده نزدیک اشاره کرد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان مطرح نمود: با برنامه ریزی هایی که انجام گرفته پیش بینی می شود میزان تولید ماهیان گرم آبی و سردآبی در استان از 6000 تن در سال 97 به 6300 تن در سال 98 افزایش یابد.

دولو گفت: پیش بینی می شود تولید ماهیان زینتی ار 4 میلیون و 200 هزار قطعه به 4 میلیون و 350 هزار قطعه و تولید تخم چشم زده ماهی و بچه ماهی سردآبی از 25 میلیون قطعه به 30 میلیون قطعه در سال 98 افزایش یابند.

وی افزود: بخش شیلات دارای پتانسیل عظیمی برای توسعه و ایجاد اشتغال در سطح را استان را داراست و سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با ارایه آموزش، مشاوره و ارایه تسهیلات به متقاضیان و فعالین این بخش یاری می رساند. به همین دلیل در 6 ماهه اول سال 98 مبلغ 17 هزار و 850 میلیون ریال تسهیلات بانکی به 5 نفر از متقاضیان آبزی پروری پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 10 مهر 1398 شناسه مطلب: 235

به "پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید