پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان

به گزارش گفتمان برتر، مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان یکی از قطب های شیلات در کشور است، گفت: پیش بینی می شود در سالجاری 6300 تن ماهی در همدان تولید شود.

پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان

علی دولو در گفت وگو با گفتمان برتر، اظهارکرد: بیش از 1 هزار مزرعه و استخر دو منظوره تکثیر و پرورش انواع ماهی در سطح استان وجود دارد.

وی شرح داد: استان همدان با تولید حدود 6000 تن انواع ماهیان گرم آبی و سردآبی و 4 میلیون و 200 هزار قطعه ماهیان زینتی، در زمینه تولید ماهیان سردآبی رتبه یازدهم و در زمینه تولید ماهیان گرم آبی و زینتی رتبه دوازدهم را در سطح کشور در سال 97 به خود اختصاص داده است.

دولو تأکید کرد: استان همدان در زمینه تولید تخم چشم زده و بچه ماهی قزل آلا از استان های پیشرو در کشور است به گونه ای که در این زمینه در بین 3 استان برتر کشور واقع شده است.

وی یادآور شد: استان همدان در زمینه شیلات تنها به پرورش آبزیان اتکا نکرده است بلکه تلاش کرده با ایجاد صنایع مرتبط چرخه کامل تولید و بهره برداری بخش شیلات را در استان تکمیل کند که در این زمینه می توان به راه اندازی واحد بسته بندی آبزیان در شهرستان نهاوند و نیز بهره برداری از 2 کارخانه خوراک آبزیان و نیز مزرعه پرورش کروکودیل در ملایر در آینده نزدیک اشاره کرد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان مطرح نمود: با برنامه ریزی هایی که انجام گرفته پیش بینی می شود میزان تولید ماهیان گرم آبی و سردآبی در استان از 6000 تن در سال 97 به 6300 تن در سال 98 افزایش یابد.

دولو گفت: پیش بینی می شود تولید ماهیان زینتی ار 4 میلیون و 200 هزار قطعه به 4 میلیون و 350 هزار قطعه و تولید تخم چشم زده ماهی و بچه ماهی سردآبی از 25 میلیون قطعه به 30 میلیون قطعه در سال 98 افزایش یابند.

وی افزود: بخش شیلات دارای پتانسیل عظیمی برای توسعه و ایجاد اشتغال در سطح را استان را داراست و سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با ارایه آموزش، مشاوره و ارایه تسهیلات به متقاضیان و فعالین این بخش یاری می رساند. به همین دلیل در 6 ماهه اول سال 98 مبلغ 17 هزار و 850 میلیون ریال تسهیلات بانکی به 5 نفر از متقاضیان آبزی پروری پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 235

به "پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تولید 6300 تن ماهی در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید