واکنش وزیر کشور به اصابت خمپاره های جنگ قره باغ به مناطق مرزی کشورمان

به گزارش گفتمان برتر، وزیر کشور با اشاره به درگیری های نظامی قره باغ گفت:اگر ادامه اصابت خمپاره و توپ به مناطق مرزی کشورمان ادامه یابد، به طرفین درگیری تذکرات قوی تری خواهیم داد.

واکنش وزیر کشور به اصابت خمپاره های جنگ قره باغ به مناطق مرزی کشورمان

جهت دریافت خدمات طراحی خانه دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات مالی کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره مسائل امنیتی در مرزهای کشورمان ناشی از درگیری های قره باغ، اظهار کرد: درگیری های همسایگان در شمال کشور از نظر وزارت کشور، برای امنیت داخلی ما که از مرزها تا اقصی نقاط کشور است، اولویت بالایی دارد و هر منطقه مرزی ما جزیی از امنیت ملی ماست. نیروهای مسلح و انتظامی ما به طور دقیق مناطق مرزی را کنترل می نمایند.

وزیر کشور تاکید نمود: به کشورهای همجوار توصیه کردیم و تذکر دادیم که به هیچ وجه ناامنی و دخالت و هر اقدامی که بخواهد وضع امنیت مردم ما در آن مناطق را دچار خدشه کند را تحمل نمی کنیم و امیدواریم با رعایت قوانین و فرایند جاری اجرای قوانین بین المللی که احترام به حاکمیت ملی و حقوق کشورهاست این مسأله حل گردد.

وی یادآورشد: امیدواریم با دقت طرفین و با استقرار قوی و رصد خوبی که ما در مناطق مرزی داریم ، در آن مناطق دچار ناامنی نباشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: بعضی گلوله ها به صورت خمپاره و توپ به مناطقی از کشورمان اصابت نموده که ما از طرفین درگیری خواستیم که این مسأله را کنترل نمایند ولی اگر ادامه یابد تذکرات قوی تری خواهیم داد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به جلسه امروز و آنالیز فعالیت رسانه های داخلی و خارجی گفت: متأسفانه بیش از 90 درصد اطلاعات و اخبار و تبلیغات رسانه های خارجی در ابعاد منفی مالی کشور با قصد تهییج و تحریک مردم و با هدف نشان دادن ناکارآمدی بوده که عموم آن غیرکارشناسی و غیرمنصفانه است. این عدد در داخل هم هرچند حدود 50 درصد بوده ولی رسانه ها در مباحثی که در حوزه مالی مطرح می گردد، شرایط حاکم بر کشور و اقتصاد جهانی را در نظر داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه در اقتصاد با سه پدیده روبرویم که اثرگذاری بالایی دارد، اظهار کرد: پدیده اول رکورد جهانی است. همانطور که مردم می دانند، اقتصاد های عظیم جهانی با رشدهای مالی حدود منفی هفت روبرو هستند و این بر اقتصادهای کشورها از جمله ما تاثیر دارد. مسأله بعد تحریم های ظالمانه، هدفمند و هوشمند است که روزنه های فعالیت های مالی، فراوری و تجاری ما را نشانه رفته اند و ما دو سال است در مقابل این تحریم ها با مقاومت مردم و مسئولان روبرو هستیم. آنها می خواستند نتیجه این تحریم ها را در بازه زمانی سه و شش ماهه در اغتشاشات داخلی کشور ببیند و نتوانستند به این قصد خود برسند و مردم ثابت کردند در دفاع از کشور و انقلاب خود مصمم هستند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نمی توان سختی ها، مسائل و نارسایی های ناشی از تحریم را نادیده گرفت، توضیح داد: نادیده ندریافت به معنای یاس و انفعال و سستی نیست و بلکه باید بیشتر کار کرد و مقاومت را تقویت کرد و همدلی داشت تا این مسأله را حل کنیم.

وی ادامه داد: مساله سوم کرونا است که در حوزه مالی اثرات بسیار زیادی داشته و در اقتصاد ما هم تاثیر آن در فعالیت های تجاری و مالی کاملا مشهود است.

وی اضافه نمود: فرایند فعالیت های مالی در کشور با توجه به فراز و فرودها و مسائل و ضعف ها، را در این جلسه مثبت تلقی کردیم و بعضی نگرانی هایی درباره بعضی کالاها از جمله تامین مواد اولیه کارخانجات و قطعات و لوازم یدکی برای صنایع و کامیون ها مطرح بود که طبق جمع بندی که ارائه شد، اعضای جلسه درباره بسیاری از این کالاها نگرانی خاصی نداشتند و بیان شد که این کالاها به صورت زیاد و قابل توجهی در گمرکات رسوب نموده است.

وزیر کشور گفت: معاون اول رئیس جمهور جلسه ای در این زمینه داشته است و در جلسه امروز مقرر شد که در آن جلسه، موضوع پیگیری گردد و با ترخیص آن کالاها بتوانیم بخش زیادی از این نگرانی ها را بر طرف کنیم.

رحمانی فضلی توضیح داد: با توجه به اینکه قاچاق سوخت در مرزهای شرقی اتفاق می افتاد، توافق خوبی بین وزارتخانه های نفت، کشور و صمت صورت گرفته و امیدواریم راستا قاچاق سوخت را به راستا قانونی آن با در نظر دریافت سهم مناسبی برای مردم آن منطقه داشته باشیم تا مردم منطقه بتوانند از این موهبت استفاده نمایند و طرح خوبی است و از وزارت نفت تشکر می کنیم که با ما همراهی کردند. در حوزه واردات کالا از مرزهای غربی و جنوبی که بعضاً به عنوان کوله بری از آنان یاد می گردد، با پیگیری های مستمر وزارت کشور، صمت و بانک مرکزی مقرر شد تا مسأله پی گیری گردد.

وزیر کشور اظهار داشت: قبل از تحریم ها به توافق خوبی رسیده بودیم ولی با تحریم ها و کرونا با کاهش امکان واردات به مسائل زیادی رسیدیم و واردات بیش از 1500 قلم کالا ممنوع شد و امکان واردات آن نبود. قرار شد بیش از 100 قلم کالا را از این طریق وارد کنیم که مستلزم بعضی هماهنگی ها و بعضی مصوبات در دولت و اصلاح بعضی قوانین بود که صورت گرفته و شاهد بودیم که اولین محموله ها در قالب بازارچه های مرزی آمده و امیدواریم بتوانیم شرایط مرزها و مردم این مناطق را درک کنیم.

وی اعلام کرد: توصیه جلسه امروز به رسانه ها ضمن تشکر این بوده که باید به مطالبات مردم بپردازیم و ضعف ها و اشکالات را ببینیم ولی باید مطالب مطرح شده کارشناسانه و منصفانه باشد و همه دستگاه ها فرصت و امکان شرح را داشته باشند و نباید تسلیم فضاسازی های منفیِ بیش از 90 درصدی رسانه های خارجی قرار بگیریم و راستای را داشته باشیم که به قدرت مقاومت مردم ما از نظر روحی و روانی آسیب برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1108

به "واکنش وزیر کشور به اصابت خمپاره های جنگ قره باغ به مناطق مرزی کشورمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر کشور به اصابت خمپاره های جنگ قره باغ به مناطق مرزی کشورمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید