واکنش روسیه به بیانیه مشترک ایران و آژانس اتمی

به گزارش گفتمان برتر، یک دیپلمات ارشد روسیه به بیانیه مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

واکنش روسیه به بیانیه مشترک ایران و آژانس اتمی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در پیامی در توئیتر به بیانیه مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

اولیانوف در توئیت نوشت: پیشرفتی واقعی! سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، رافائل گرواسی به توافقی بسیار مهم در زمینه دو سایت معین شده توسط آژانس منجر شد. این گواه دیگری است که نشان می دهد گفتگو سازنده تر از فشار است. تبریک به هر دو طرف.

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه (26 اوت/ 5 شهریورماه) پس از سفر 2 روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران بیانیه مشترکی صادر کردند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت کرده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 به صورت موقت توسط ایران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند.

در این بیانیه تصریح شده است: در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان معین شده توسط آژانس دسترسی داده و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد کرد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: تاریخ های مربوط به دسترسی های آژانس و فعالیت های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است. فعالیت های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشور های دارای موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می شود، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1103

به "واکنش روسیه به بیانیه مشترک ایران و آژانس اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به بیانیه مشترک ایران و آژانس اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید