مونسان:آیین های زیارت رضوی با مشارکت افغانستان ثبت جهانی می گردد

به گزارش گفتمان برتر، ثبت جهانی آیین های زیارت رضوی با مشارکت افغانستان و برنامه ثبت جهانی پیاده روی اربعین یکی از برنامه های اعلام شده وزیر میراث فرهنگی بود که به مجلس اعلام شد.

مونسان:آیین های زیارت رضوی با مشارکت افغانستان ثبت جهانی می گردد

مهر: در این برنامه که نسخه ای از آن به همه نمایندگانی که در جلسه آنالیز رای اعتماد به علی اصغر مونسان داده شده بود، آمده است که اربعین به صورت مشترک با کشور عراق و سوریه و آیین های زیارت رضوی به صورت مشترک با افغانستان ثبت خواهد شد و این پرونده ها در دست انجام است تا به عنوان پرونده های میراث ناملموس در فهست یونسکو قرار گیرند.

همچنین ثبت پرونده کریدور راه آهن ایران با گستره 8 استان پیگیری می گردد و ثبت جهانی منظر تاریخی فرهنگی اورامان نیز با گستره دو استان انجام خواهد گرفت. پرونده کاروانسراهای ایرانی نیز با گستره 15 استان و پرونده ثبت جهانی مساجد ایرانی با گستره 10 استان نیز در دست تهیه است. این پرونده ها از سوی وزارت میراث فرهنگی برای ثبت در فهرست پیشنهادی یونسکو ارسال خواهد شد تا در نوبت ثبت جهانی قرار گیرد.

برنامه ریزی برای برگزاری جشن ملی افتتاح هشتصدمین موزه در کشور تا خاتمه دولت دوازدهم نیز در دستور کار این وزارت قرار گرفته است.

اینها بخشی از برنامه های اعلامی از سوی وزیر میراث فرهنگی بوده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 255

به "مونسان:آیین های زیارت رضوی با مشارکت افغانستان ثبت جهانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان:آیین های زیارت رضوی با مشارکت افغانستان ثبت جهانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید