مقتدی صدر: انقلابیون سایه دخالت نیروهای خارجی را کنار بزنند؛ مجلس اصلاحات ریشه ای را شروع کند

به گزارش گفتمان برتر، مقتدی صدر از آن دسته از مردمی که سکوت نموده اند دعوت کرد به ایفای نقش بپردازند و از نیروهای مسلح خواست همانطور که موصل را (از اشغال تروریست های داعش) آزاد کردند، همانطور از مردم معترض نیز دفاع نمایند.

مقتدی صدر: انقلابیون سایه دخالت نیروهای خارجی را کنار بزنند؛ مجلس اصلاحات ریشه ای را شروع کند

رهبر جریان صدر در عراق با انتشار بیانیه ای ضمن دعوت به ادامه اعتراض های مسالمت آمیز، از مردم خواست، هر گونه دخالت آمریکا و نیروهای خارجی را رد نمایند و مجلس نیز اصلاحاتی ریشه ای شروع کند.

به گزارش فارس، مقتدی الصدر رهبر جریان الصدر امروز چهارشنبه در بیانیه ای، خواهان شروع اصلاحات ریشه ای و رد دخالت آمریکا در امور عراق شد.

الصدر در این بیانیه که در توییترش منتشر شد، ضمن دعوت مردم به ادامه اعتراض های مسالمت آمیز بر شیوه های عقلانی که عراق را به خطر نیندازد و وارد خلأ [سیاسی] هولناک نکند تأکید کرد و گفت، انقلابیون باید سایه دخالت خارجی آمریکایی و غیر آن را و حتی دخالت بعضی عناصری که پشت کیبورد رایانه ها نشسته اند و طبق برنامه های استعماری آمریکا و دیگران فعالیت می نمایند، رد نمایند... انقلابیون نباید متعرض هیئت های دیپلماتیک یا سفارت کشورهای غیراشغالگر شوند حتی با سر دادن شعار چرا که این از اخلاق و خصایص ما نیست.

صدر در ادامه با دعوت از آن دسته از مردمی که سکوت نموده اند از آنان خواست به ایفای نقش بپردازند و از نیروهای مسلح خواست همانطور که موصل را (از اشغال تروریست های داعش) آزاد کردند، همانطور از مردم معترض نیز دفاع نمایند.

صدر در خاتمه سه خواسته مطرح نمود و گفت، (1) مجلس اصلاحات ریشه ای تصوی کند، مثل تغییر کمیساریای انتخابات و قانون انتخابات، یا بندهایی از قانون اساسی. (2) کارمندان شریف با اعتصاب فراگیر ولو برای یک روز، به برادران انقلابی یاری نمایند و (3) ائمه آدینه در همه استان ها تظاهرات های مسالمت آمیز را رهبری نمایند تا اصلاحات به صورت جدی و بدون تأخیر، اجرایی گردد.

اعتراضات در عراق از اول اکتبر شروع شد. این اعتراضات به دلیل ایام اربعین حسینی برای چند روز متوقف و از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. تاکنون نزدیک به سیصد نفر در شرایطی مبهم در جریان اعتراض های خیابانی جان باخته اند. بعضی گزارش های خبری از فعالیت افراد مسلح ناشناس در میان معترضان سخن می گوید

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 486

به "مقتدی صدر: انقلابیون سایه دخالت نیروهای خارجی را کنار بزنند؛ مجلس اصلاحات ریشه ای را شروع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدی صدر: انقلابیون سایه دخالت نیروهای خارجی را کنار بزنند؛ مجلس اصلاحات ریشه ای را شروع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید