مقام آمریکایی: اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم های دولت ترامپ به بن بست منتهی می شود

به گزارش گفتمان برتر، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم هایی که از سال 2017 علیه این کشور اعمال شده، مذاکرات را به بن بست می کشاند.

مقام آمریکایی: اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم های دولت ترامپ به بن بست منتهی می شود

به گزارش گروه بین الملل خبگزاری فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین گفت که در کل این مذاکرات سازنده و عملی بود اما همچنان سوالاتی درباره قصد و تمایل ایران درباره اتخاذ گام هایی برای بازگشت به پایبندی وجود دارد.

خبرنگار پولیتیکو به نقل از این مقام ارشد آمریکایی نوشت: اگر ایران همچنان بر موضع خود اصرار داشته باشد که تمامی تحریم هایی که از سال 2017 اعمال شده باید لغو شود، این موضوع ما را به سوی بن بست می کشاند.

وی مدعی شد: اصرار ایران بر لغو تمامی تحریم ها، با برجام سازگاری ندارد و ما شفاف ساخته ایم که در صورت بازگشت ایران به برجام، واشنگتن آماده برداشتن تحریم هایی است که با برجام ناسازگار است.

این مقام آمریکایی اضافه کرد: نتایجی که این هفته حاصل شد انتظارات را برآورده کرد اما علامت سوال درباره اقدامات همچنان وجود دارد. طرف ها اواسط هفته آینده بار دیگر در وین گرد هم می آیند. تیم آمریکا نیز بازخواهد گشت و گام های بازگشت به پایبندی را شفاف خواهد کرد.

این مقام آمریکایی گفت: هفته بعد زمانی که به وین باز می گردیم امیدواریم که شاهد نشانه های بزرگتری از ایران درباره آن چیزی که آماده انجام آن هستند باشیم.

این مقام اضافه کرد که واشنگتن نقشی در اقدام ایران برای آزادسازی کشتی کره جنوبی نداشته و آزاد شدن این کشتی بر اساس توافقی میان ایران و کره جنوبی بوده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1510

به "مقام آمریکایی: اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم های دولت ترامپ به بن بست منتهی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم های دولت ترامپ به بن بست منتهی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید