مشاور پزشکی دولت انگلیس: مرگ و میر کرونا صفر نمی گردد

به گزارش گفتمان برتر، مشاور ارشد دولت انگلیس در امور پزشکی گفت: به رغم اجرای طرح واکسیناسیون ضد کرونا آمار مبتلایان به این ویروس دوباره افزایش خواهد یافت و شمار تلفات به صفر نمی رسد.

مشاور پزشکی دولت انگلیس: مرگ و میر کرونا صفر نمی گردد

به گزارش ایرنا، کریس ویتی روز سه شنبه با ایراد سخنانی در مجلس عوام بیان داشت که سرعت خروج از محدودیت های کرونایی با اندازه و زمان افزایش دوباره آمار کرونا ارتباط مستقیم دارد اما تزریق واکسن جلوی مرگ ومیر را نخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: تمام آنالیز ها نشان می دهد آمار مبتلایان به کرونا دوباره اوج خواهد گرفت و آن هایی که واکسینه نشده و یا واکسن روی آن ها جواب نداده سر از بیمارستان در آورده و ممکن است جان خود را از دست بدهند.

این مقام پزشکی انگلیس خاطر نشان کرد : نرخ جان باختگان کرونایی به لطف تزریق واکسن پایین می آید اما صفر نخواهد شد

دولت انگلیس از آذرماه گذشته طرح واکسیناسیون سراسری کرونا را شروع کرد و تا به امروز افزون بر 22 میلیون و 377 هزار نفر واکسینه شده اند. دولت میخواهد تا تابستان آینده، تمام جمعیت این کشور را واکسینه کند.

در همین حال دولت دیروز با بازگشایی مدارس کشور اولین گام خروج از محدودیت های کرونایی را برداشت. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس خطرات ناشی از تعطیلی مدارس را بیشتر از پیامدهای این تصمیم بر همه گیری کرونا می داند. او میخواهد تا به تدریج محدودیت های کرونایی را تا 21 ژوئن رفع کند.

کریس ویتی درباره از سرگیری مسافرت های هوایی هم مورد پرسش نهاده شد. وی کوشش کرد تا از ارائه پاسخ مستقیم به این مساله طفره برود، اما گفت: که این یک تصمیم سیاسی است که باید تبعات آن اندازه گیری گردد.

بر اساس راهبرد دولت جانسون، مسافرت های هوایی از 17 می از سرگرفته خواهد شد. کارشناسان بهداشتی هشدار داده اند که این تصمیم به شیوع موج جدید کرونا دامن می زند.

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده تا به امروز چهار میلیون و 228 هزار و 998 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و از این تعداد 124 هزار و 797 نفر جان باخته اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1452

به "مشاور پزشکی دولت انگلیس: مرگ و میر کرونا صفر نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور پزشکی دولت انگلیس: مرگ و میر کرونا صفر نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید