مذاکرات تشکیل دولت لبنان متوقف شده است

به گزارش گفتمان برتر، یک رسانه لبنانی از جزئیات ارتباط میان رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور در راستای تشکیل دولت جدید لبنان پرده برداشت.

مذاکرات تشکیل دولت لبنان متوقف شده است

روزنامه الجمهوریه به نقل از منابع سیاسی محلی درباره فرایند تشکیل دولت جدید لبنان نوشت: گزینه ها برای همه محدود است و میشل عون، رئیس جمهور و سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان در نهایت ناگزیر هستند که بر سر یک دولت با یکدیگر تفاهم نمایند.

این روزنامه نوشت: به عبارت دیگر، ادامه رایزنی، اتلاف وقت و کاملاً بی فایده است و به تعویق افتادن بیشتر تشکیل دولت می تواند آسیب جدی به کشور وارد کند.

الجمهوریه به نقل از منابع سیاسی نوشت: قطع ارتباط میان میشل عون و سعد حریری تنها به منزله تسلیم شدن دربرابر تعطیل شدن فرایند تشکیل دولت نیست و بلکه آنها مسئول این تعطیلی و تعویق هستند، به ویژه اینکه احزاب سیاسی دیگر اعلام نموده اند که دربرابر اجرای توافق درباره تشکیل دولت مانع تراشی نخواهند کرد و به این مسئله متعهد هستند.

این رسانه لبنانی در ادامه گزارش داد: این مسئله بدان معنا است که سه چهارم جهت پیش روی میشل عون و سعد حریری هموار است و تنها یک بخش از راه برایشان باقی می ماند و آنها باید به دور از موانع و ملاحظات بار دیگر روابط خود برای تشکیل دولت را از سر بگیرند و به یکدیگر نزدیک شوند.

به دنبال شکست مصطفی ادیب در تشکیل دولت لبنان، سعد حریری برای سومین بار در طول ریاست جمهوری میشل عون داوطلبانه مامور تشکیل دولت جدید لبنان شد اما به دلیل مانع تراشی های خارجی و به ویژه سنگ اندازی آمریکا تا بدین لحظه پیروز به تشکیل دولت نشده است.

لبنان از ماه ها پیش از بدترین بحران مالی از زمان انتها جنگ داخلی (1975 ـ 1990) و جناح بندی سیاسی شدید رنج می برد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1271

به "مذاکرات تشکیل دولت لبنان متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات تشکیل دولت لبنان متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید