مخالفت نخست وزیر کانادا با درخواست برای استعفای وزیر دفاع

به گزارش گفتمان برتر، نخست وزیر کانادا درخواست ها برای استعفای وزیر دفاع این کشور به سبب اظهار نظر در خصوص یک عملیات مهم کانادا در 2006 علیه طالبان افغانستان را رد کرد.

مخالفت نخست وزیر کانادا با درخواست برای استعفای وزیر دفاع

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسیا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از هارگیت ساجان، وزیر دفاع دولتش که هدف انتقاد و هجمه بابت مبالغه در نقش خود در عملیات نظامی مهم نظامیان کانادایی موسوم به عملیات مدوسا در سال 2006 علیه طالبان افغانستان قرار گرفته دفاع کرد.

ساجان چندی پیش در یک سخنرانی خودش را معمار عملیات مدوسا معرفی نموده بود.

ساجان در زمان انجام عملیات مدوسا در سال 2006 یک سرهنگ ارتش کانادا بود که به همراه نظامیان این کشور در افغانستان مستقر شده بود. در جریان این عملیات که دو هفته طول کشید صدها شبه نظامی طالبان به همراه 12 نظامی کانادایی کشته شدند.

با این حال ساجان به همراه ترودو در یک جلسه پرسش در مجلس کانادا حاضر شد و مجددا به اشتباه بودن اظهار نظرش اذعان و عذرخواهی کرد، اما احزاب مخالف دولت استعفای او را خواهان شدند. رونا آمبروزی، وزیر دفاع کانادا را متهم به ارتکاب یک گناه نابخشودنی به دلیل دزدیدن شجاعت نظامیان دیگر برای بالابردن خودش کرد.

با این وجود نخست وزیر کانادا با رد درخواست برای استعفای ترودو گفت: او مرتکب اشتباهی شد و مسئولیتش را پذیرفت و عذرخواهی کرد. این چیزی است که کانادایی ها باید در زمان اشتباه کردن یک مقام از او توقع داشته باشند. ساجان در موقعیتهای مختلف به کشورش خدمت نموده و به عنوان یک وزیر اعتماد کامل من به خودش را دارد.

انتهای پیغام

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 794

به "مخالفت نخست وزیر کانادا با درخواست برای استعفای وزیر دفاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت نخست وزیر کانادا با درخواست برای استعفای وزیر دفاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید