مخالفت مسکو با برجام پلاس؛ چنین ایده هایی اوضاع را بدتر می نماید

به گزارش گفتمان برتر، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که افزودن موارد اضافی به برجام اقدامی اشتباه است و تنها اوضاع را بدتر خواهد نمود.

مخالفت مسکو با برجام پلاس؛ چنین ایده هایی اوضاع را بدتر می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معاون وزارت خارجه روسیه دوشنبه شب به وقت تهران گفت که اضافه کردن موارد دیگر به برجام، اقدامی اشتباه است و اوضاع کنونی را تنها وخیم تر می نماید.

سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه در توییتی در این زمینه نوشت: گام های تدریجی و متقابل پیشنهاد شده توسط سرگئی لاروف وزیر خارجه روسیه در روز های گذشته اصول مهمی در جزئیات برجام هستند. اکنون اضافه کردن مواردی به توافق هسته ای موجود اوضاع را بدتر خواهد نمود. بنابراین، بر این باوریم که مطرح کردن ایده هایی، چون برجام پلاس اقدامی اشتباه و نامناسب است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز چندی قبل گفت بازگشت آمریکا به توافق هسته ای ایران باید بدون هیچگونه پیش شرط یا درخواست اضافی باشد.

زاخارووا طی نشست خبری هفتگی شرح داد: ما بر اساس این تفاهم حرکت می کنیم که بازگشت آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران، نباید به هیچ پیش شرط یا الزامات دیگری مرتبط باشد.

وی ادامه داد: ما باور داریم پیشرفت در این زمینه حاصل خواهد شد. ما همچنین تایید مکرر سران ایران مبنی بر آمادگی برای اقدام در این جهت را مورد توجه قرار داده ایم.

وزرای خارجه ایران و گروه 1+4 به همراه مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در انتها نشست هفته گذشته خود در بیانیه ای ضمن تأکید بر تعهدشان برای حفظ برجام، اعلام کردند قطعنامه 2231 هم چنان کاملا لازم الاجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1337

به "مخالفت مسکو با برجام پلاس؛ چنین ایده هایی اوضاع را بدتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مسکو با برجام پلاس؛ چنین ایده هایی اوضاع را بدتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید