لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران ، ایران سهمیه 3

به گزارش گفتمان برتر، ایران با کاهش سهمیه امارات در کسب سهمیه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در رده دوم غرب آسیا نهاده شد و سهمیه 3+1 را به دست آورد.

لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران ، ایران سهمیه 3

به گزارش ایلنا، نشریه الاتحاد امارات نوشت: لیگ برتر فوتبال امارات با واقعیت تکان دهنده ای روبرو است و انتظار می رود در حاشیه جلسات دفتر اجرایی و کمیته های کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه نوامبر این واقعیت اعلام گردد.

تخصیص کرسی های لیگ قهرمانان آسیا برای فصول 2021 و 2022 بر اساس آخرین طبقه بندی لیگ های حرفه ای این قاره است. امتیازات فعلی ما در این رده بندی، پس از صدرنشینی در جدول رده بندی به مدت یک سال و نیم، لیگ ما را در رده چهارم آسیا قرار داده است، این صدرنشینی پس از موفقیت االاهلی و العین در دستیابی به فینال لیگ قهرمانان 2015 و 2016 به دست آمده بود.

هم اکنون لیگ ما با توجه به نتایج باشگاه های ما در 4 سال گذشته، یعنی در نسخه های 2016، 2017، 2018 و 2019، 62.924 امتیاز دارد که شاهد سقوط و خروج آنها از نقش های اولیه بود. با توجه به تغییراتی که در سازوکار سیستم تخصیص سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ایجاد شده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دو سال متوالی کرسی های بدون تغییر را توزیع نموده است، در حالی که کمیته رقابت ها ارزیابی در نقاط قبل از تغییر را محاسبه میکند و آن را برای دو فصل آینده در نظر خواهد داشت.

باشگاه های ما در حضور خود در نسخه 2019 تنها 7.300 امتیاز را کسب کردند، در حالی که برای 73.752 امتیاز برای باشگاه های سعودی که در قاره ششم و سوم در غرب آسیا قرار گرفتند و باشگاه های ما برای رسیدن به نیمه نهایی باید به رقابت بپردازند.

بر اساس این گزارش کشور امارات به رده چهارم غرب آسیا سقوط نموده است و سهمیه 2+2 را به خود اختصاص می دهد. با سقوط امارات به رده چهارم که پیش از این رده اول و دوم را به همراه عربستان در اختیار داشتند، فدراسیون های ایران و قطر اکنون می توانند سهمیه 3+1 را به دست بیاورند. بدین ترتیب تیم های پرسپولیس، سپاهان و استقلال سهمیه مستقیم و شهر خودرو سهمیه پلی آف کسب کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 289

به "لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران ، ایران سهمیه 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران ، ایران سهمیه 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید