لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی

به گزارش گفتمان برتر، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا یک رزمایش نظامی مشترک را که برای اواسط ماه آگوست ،اواخر مرداد، برنامه ریزی کرده بودند در میان همه گیری ویروس کرونا لغو کردند.

لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی

روزنامه کوریا هرالد روز شنبه به نقل از یک مقام دولتی کره جنوبی نوشت: ما آماده برگزاری این رزمایش هستیم اما با توجه به تشدید شرایط کرونا در آمریکا تصمیم گرفته ایم این رزمایش را برگزار نکنیم.

این مقام اضافه نمود اگرچه دو کشور سه سناریوی برگزاری، تعلیق و لغو این رزمایش را بررسی کرده اند اما در نهایت تصمیم گرفته شد که این رزمایش انجام نشود.

گزارش می افزاید دلیل اصلی لغو این رزمایش افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا است زیرا قرار است در این رزمایش نه از نیروهای آمریکایی مستقر در کره بلکه از نیروهای اعزامی از آمریکا جایی که بیشترین آمار مبتلایان جهان را دارد استفاده شود.

در آمریکا تا کنون دو میلیون و 857 هزار تن به کرونا مبتلا شده و حدود 132 هزار تن هم فوت شده اند اما در کره جنوبی شمار کل مبتلایان زیر 13 هزار و تعداد فوت شدگان هم 282 تن اعلام شده است.

در عین حال مقامات ضمن اظهار نگرانی نسبت به لغو این رزمایش اعلام کردند لغو آن می تواند واگذاری کنترل کامل عملیاتی نیروهای کره ای به سئول را که قرار است برای سال 2022 برنامه ریزی شود به تاخیر اندازد.

همزمان مون چانگ این مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی در امور امنیتی گفت: در صورت تصمیم گیری در مورد پیشبرد رزمایش های مشترک با آمریکا، کره جنوبی باید دیدگاه کره شمالی را بدست آورد.

آمریکا حدود 28 هزار نیروی نظامی و افزون بر صدها تانک و وسایل نقلیه زرهی در کره جنوبی مستقر کرده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1023

به "لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید