قیمت روز سهام عدالت 7 تیر 99

به گزارش گفتمان برتر، ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی چقدر است؟

قیمت روز سهام عدالت 7 تیر 99

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی و 500 هزار تومانی با توجه به رشد بازار بورس روز به روز افرایش می یابد و کسانی که سهامشان را هنوز نفروخته اند بیش از 20 درصد بیشتر سود نموده اند. سهام عدالت طرحی که در سال 1384 توسط دولت وقت به اجرا در آمد. در طرح سهام عدالت به اقشار خاصی از جامعه سبد سهمی متشکل از 60 شرکت و کارخانه دولتی تعلق گرفت. اصلی ترین هدف واگذاری سهام یاری به اقشار کم درآمد بود.

تا سال گذشته این سهام قابلیت معامله نداشتند ولی در سال گذشته با موافقت رهبر انقلاب اسلامی این امکان فراهم شد و افراد می توانند پس از آزادسازی سهام شان نسبت به خرید و فروش آن اقدام نمایند.

آزادسازی سهام عدالت به چه معناست؟

اولین سود سهام عدالت در حدود سه سال پیش به حساب سهامداران واریز شد و وظیفه مدیریت این سهام ها بر عهده شرکت های تعاونی استانی قرار داشت و امکان تغییر این سیستم از طرف سهامداران فراهم نبود . از زمان اجرایی شدن طرح آزادسازی سهام های عدالت دو امکان برای سهامداران فراهم شده است

اول آنکه روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب نمایند و همچنان اداره سهام عدالت و واریز سود بر عهده شرکت های تعاونی استانی قرار داشته باشد . برای انتخاب روش مدیریت غیر مستقیم سهام عدالت احتیاجی به انجام هیچ اقدامی از جانب سهامداران وجود ندارد .

دومین راهی که پیش روی سهامداران عدالت واقع شده است انتخاب روش مستقیم برای مدیریت سهام می باشد . در این روش سهامدار ابتدا باید به سایت سهام عدالت به آدرس samanese.ir مراجعه نموده و سهام خود را آزاد سازد . از آنجا که امکان خرید و فروش سهام های عدالت صرفا در بازار بورس واوراق بهادار فراهم است ، سهامدار عدالت بعد از آزاد کردن سهام خود ضروری است نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کند .

سهام عدالت مرکب از سهام 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی است که ارزش کل پرتفو (ترکیب دارایی ها) که در سال 84 به مردم واگذار شد، در مجموع حدود 26 هزار میلیارد تومان بود که بعداز 14 سال ارزش آن به 588 هزار میلیارد تومان رسیده است.

بیشتر کارشناسان و مسؤولان مرتبط با سهام عدالت بارها تأکید کردند سهام عدالت یک دارایی با ارزش است و گر چه دارندگان آن عمدتاً از طبقات کم درآمد جامعه و یا با درآمد متوسط هستند و ممکن است احتیاج اقتصادی داشته باشند اما توصیه فراوان شده است که از فروش این سهام خودداری نمایند و به جای آن از سود سالانه این سهام استفاده نمایند.

ارزش سهام عدالت یک میلیونی/قیمت روز سهام عدالت در شنبه 7 تیر 99

ارزش روز برآوردی سبد یک میلیون تومانی سهام عدالت در روز شنبه 7 تیر 99 معادل حدود 25,000,000 میلیون تومان است.

ارزش روز برآوردی سبد 500 هزار تومانی سهام عدالت حدود 125,000,000 میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1009

به "قیمت روز سهام عدالت 7 تیر 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت روز سهام عدالت 7 تیر 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید