قالیباف: امیدوارم با تعامل قوا مسائل فرهنگی کشور حل شود

به گزارش گفتمان برتر، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم در مجلس یازدهم با تعامل با قوای دیگر، شاهد حل معضلات و مسائل فرهنگی کشور باشیم.

قالیباف: امیدوارم با تعامل قوا مسائل فرهنگی کشور حل شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 خرداد) قوه مقننه درباره گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: عده ای از کنندگان چندین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی داشتند که به صورت کتبی در اختیار من قرار دادند. اولین مورد بحث توجه به تشکل های خودجوش مردمی و انقلابی بود که به نظر می رسد در این بخش توجه جدی نشده و فرصت لازم فراهم نشده است.

وی ادامه داد: برخی از کنندگان نیز نقدی بر طولانی شدن تعطیلی مساجد در بحث شیوع ویروس کرونا داشتند، این افراد معتقدند مراکز مذهبی زودتر از این می توانستند با رعایت پروتکل های ستاد مقابله با کرونا، نسبت به رفع تعطیلی مساجد و اماکن متبرکه اقدام کنند. وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات در این زمینه بهتر می توانستند اقدام کنند.

رئیس مجلس افزود: تأکید بر مشخص تکلیف در محتوای فضای مجازی، جمعیت و خانواده و سبک زندگی از دیگر موضوعات مورد نظر کنندگان است.

قالیباف در ادامه یادآور شد: بنده نیز نکته ای داشتم من هم مانند شما یک خدمتگزار در مجلس شورای اسلامی هستم. از نظر بنده ما که مسئولیتی به عهده داریم پشت تریبون حق نداریم از خودمان انتقاد کنیم در جایی که وظیفه به عهده ماست. همه بایدهایی که شما به آن اشاره داشته اید مسئول شان خودتان هستید، مسئول همه بایدها خود ما هستیم، بنابراین ما باید دست به دست هم دهیم و مسائل را حل وفصل کنیم.

رئیس قوه مقننه خطاب به وزیر ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نکات بحقی را در گزارش خود اشاره کردید، اما غیر از ما و شما که مسئولیتی را پذیرفتیم، چه کسی باید این مسائل را حل نماید؟ مردم نباید از مسئولان که مسئولیت حق مسائل را دارند، نقدی بشنوند. در مجموع امیدواریم در مجلس یازدهم با تعامل با قوای دیگر، شاهد حل معضلات و مسائل فرهنگی کشور باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 981

به "قالیباف: امیدوارم با تعامل قوا مسائل فرهنگی کشور حل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: امیدوارم با تعامل قوا مسائل فرهنگی کشور حل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید