فیلیپین به جمع مشتریان نفت ایران پیوست

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران، پس از امضای اولین قرارداد فروش تک محموله نفت خام با شرکت پترومینای اندونزی، فیلیپین هم به عنوان دومین کشور پرجمعیت جنوب شرق آسیا برای خرید نفت خام از ایران اعلام آمادگی کرد.

فیلیپین به جمع مشتریان نفت ایران پیوست

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

بر این اساس، پس از امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت مناطق نفت خیز جنوب ایران و شرکت ملی نفت فیلیپین در قالب کنسرسیوم بین المللی پرگس، این شرکت فیلیپینی مذاکراتی برای خرید نفت خام از ایران شروع نموده است.

به گزارش شرکت ملی نفت، پدرو آگینو مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین (PNOC) با بیان اینکه این شرکت در گذشته یکی از خریداران نفت ایران بوده است، گفت:هم اکنون در حال رایزنی برای از سرگیری خرید نفت خام از ایران هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به استراتژی ایران در بالابردن میزان صادرات نفت، شرکت ملی نفت فیلیپین نقش سازنده ای در قرارداد آینده ایفا خواهد نمود.

این مقام ارشد شرکت ملی نفت فیلیپین، با تاکید بر اینکه در کنار خرید نفت به دنبال سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه های بخش بالادستی صنعت نفت و گاز ایران هم هستیم، توضیح داد: از این رو سرمایه گذاری و خرید نفت، دو محور همکاری های آینده با ایران خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه شرکت ملی نفت فیلیپین برنامه ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت روزانه 400 هزار بشکه در روز را در دست دارد، توضیح داد: برای تامین خوراک این پالایشگاه، آماده همکاری با شرکت های بزرگ نفتی همچون شرکت ملی نفت ایران هستیم.

پدرو آگینو با بیان اینکه این پالایشگاه 400 هزار بشکه ای با مشارکت شرکت ساینوپک چین در فیلیپین در دست اجرا است، تاکید نمود: تاکنون با روس نفت روسیه برای تأمین چهار میلیون بشکه نفت به توافق رسیده و برای چهار میلیون بشکه دیگر هم با شرکت شل در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین تاکید نمود: امیدواریم برای خرید ماهانه چهار میلیون بشکه نفت (روزانه حدود 130 هزار بشکه نفت) مورد احتیاج این پالایشگاه، با شرکت ملی نفت ایران به توافق برسیم.

به گزارش خبرنگاران، شرکت ملی نفت فیلیپین اخیرا در قالب کنسرسیوم پرگس متشکل از 11 شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه مشترک همکاری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور اجرای طرح های توسعه و افزایش ضریب بازیافت میادین نفت امضا نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 246

به "فیلیپین به جمع مشتریان نفت ایران پیوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلیپین به جمع مشتریان نفت ایران پیوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید