فرهنگ لغات آمریکایی: تعریف نژادپرستی تغییر می نماید، دلیل: درخواست یک سیاه پوست

به گزارش گفتمان برتر، یک سیاه پوست: افرادی زیادی با استناد به تعاریف دیکشنری اثبات نموده اند که به دلیل احساسشان نسبت به سیاه پوستان نژادپرست نیستند.

فرهنگ لغات آمریکایی: تعریف نژادپرستی تغییر می نماید، دلیل: درخواست یک سیاه پوست

فرهنگ لغات مریام وبستر پس از دریافت یک ایمیل از سوی یک زن سیاه پوست بیان کرد که تعریف خود از نژادپرستی را تغییر خواهد داد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، یک زن سیاه پوست به نام کندی میچام در روزهای گذشته با ارسالی ایمیلی به موسسه قدیمی فرهنگ لغت مریام وبستر پیشنهاد کرد که تعریف ظلم سیستماتیک در مقابل واژه نژادپرستی این دیکشنری گنجانده گردد. کندی میچام یکی از فارغ التحصیلان جدید دانشگاه درک (Drake) در ایالت آیووا است. موسسه فرهنگی مریام وبستر در سال 1831 توسط جورج و چارلز مریام تاسیس شده است.

مدیر ویراستاری کنونی این فرهنگ لغات نیز موافقت خود را در ارتقای معانی نژادپرستی در فرهنگ لغات ابراز کرد.

این تصمیم در میانه تظاهرات دنیای ضدنژادپرستی و پس از مرگ جورج فلوید مرد سیاه پوست غیرمسلح توسط پلیس سفیدپوست آمریکا در شهر مینیاپلیس گرفته شد.

کندی میچام دانشجوی سیاه پوست آمریکا از یک مسئولین فرهنگ لغات در این کشور خواست تا تعریف نژادپرستی را تغییر دهد

پلیس آمریکا پس از بازداشت جورج فلوید پای خود را به مدت 9 دقیقه روی گردن این مرد گذاشت و باعث مرگ او شد. موضوعی که خشم دنیای را برانگیخت و باعث تظاهرات در بسیاری از کشورهای دنیا در اعتراض به نژادپرستی شد.

میچام با افرادی روبرو شده که با استناد به تعاریف دیکشنری اثبات نموده اند که به دلیل احساسشان نسبت به افراد سیاه پوست نژادپرست نیستند. به همین دلیل او احساس کرد کلمه نژادپرستی باید معانی گسترده تری را در برابر نابرابری نژادی در جامعه پوشش دهد.

تعریف کنونی نژادپرستی در فرهنگ لغت مریام وبستر

1- باوری که تعیین نماینده صفات اولیه، ویژگی های انسانی و اختلاف نژادها شده و باعث ایجاد رجحان ذاتی در یک نژاد خاص می گردد.

2- الف) دکترین یا برنامه سیاسی بر پایه و فرض نژادپرستی که در جامعه اجرا می گردد ب) سیستم سیاسی یا اجتماعی که بر پایه نژادپرستی بنا شده است.

3- تعصب نژادی یا تبعیض

میچام در این باره گفت: از چهار سال پیش متوجه محدودیت تعاریف نژادپرستی در فرهنگ لغات فعلی شدم.

وی اضافه نمود: من فقط در رسانه های اجتماعی و در خصوص تجربیات شخصی ام از تبعیض نژادی که در مدرسه یا کالج تجربه نموده بودم، صحبت می کردم. موارد زیادی از نژادپرستی چندان تعیین نیستند.

میچام می گوید: تعریف این دیکشنری (فرهنگ لغت) باعث می گردد بسیاری از افراد به او بگویند که در خصوص نژادپرستی اشتباه می نماید.

وی گفت: بعضی از افراد عمدا به من پیغام می دهند و می گویند که تو واقعا از نژادپرستی چیزی نمی دانی.

مردم برای اثبات خود در برابر میچام، تعریف نژادپرستی را از فرهنگ لغات کپی- پیست می نمایند و برایش شرح می دهند که نژادپرستی اعتقادی است که نژادی را بر دیگری برتر بداند.

بسیاری از مردم به میچام می گویند: شما به مدرسه و دانشگاه می روید. شما امتیازاتی دارید.

میچام به آنها می گوید که در همین مدرسه و دانشگاه و با وجود همه امتیازات موانع بزرگی و زیادی برای او به خاطر رنگ پوستش وجود دارد و سیستم در این مسائل تعیین نماینده است.

پیتر سوکولوفسکی مدیر ویراستاری فرهنگ لغات مریام وبستر در این باره گفت: تعاریف نژادپرستی در نسخه بعدی واضح تر خواهد بود و تعریف این کلمه به خوبی ویرایش می گردد. آنها به تعریف کنونی اصطلاح سیستماتیک و یک یا دو جمله را اضافه می نمایند.

در حال حاضر افراد جدیدی بر روی تعریف جدید در این فرهنگ لغت کار می نمایند. این آنالیز ممکن است تا ماه آگوست (مرداد) ادامه یابد.

میچام می گوید: تعریف، مسئله بسیار مهمی است و دید مردم را باز خواهد نمود.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 978

به "فرهنگ لغات آمریکایی: تعریف نژادپرستی تغییر می نماید، دلیل: درخواست یک سیاه پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ لغات آمریکایی: تعریف نژادپرستی تغییر می نماید، دلیل: درخواست یک سیاه پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید