ظریف با نظربایف ملاقات کرد

به گزارش گفتمان برتر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در قزاقستان حضور دارد پیش از ظهر امروز با نورسلطان نظربایف رهبر این کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

ظریف با نظربایف ملاقات کرد

به گزارش گفتمان برتر، روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و دنیای محورهای اصلی گفتگو در این ملاقات بود.

محمدجواد ظریف از دیروز دوشنبه برای شرکت در اجلاس سالیانه کلوپ آستانه و ملاقات با مقامات قزاقستان به این کشور سفر نموده است.

وی عصر دیروز در دانشگاه اوراسیا شهر نورسلطان (آستانه) حضور یافت و ضمن بازدید از موزه این دانشگاه دفتر یادبود آن را امضاء و سپس در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه با موضوع پارادایم ها و گفتمان های نوین در دنیا معاصر سخنرانی کرد و در مراسمی عنوان پروفسور افتخاری دانشگاه اوراسیای قزاقستان وزیر امور خارجه اعطاء شد.

ظریف شامگاه دیروز هم با مختار تیلوبردی وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان در یک شام کاری شرکت و درخصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه از جمله کمیسیون مشترک دو کشور، همکاری های تجاری و مالی به ویژه در چارچوب خزر، همکاری های بندری و حمل و نقل هوایی، همکاری های کنسولی، نشست آینده کشورهای عضو فرایند آستانه و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه امروز هم به عنوان سخنران ویژه افتتاحیه کلوپ آستانه با موضوع بایسته های یک منطقه امن و با ثبات شرکت و سخنرانی کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 483

به "ظریف با نظربایف ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با نظربایف ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید