ظریف با نظربایف ملاقات کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در قزاقستان حضور دارد پیش از ظهر امروز با نورسلطان نظربایف رهبر این کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

ظریف با نظربایف ملاقات کرد

به گزارش خبرنگاران، روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و دنیای محورهای اصلی گفتگو در این ملاقات بود.

محمدجواد ظریف از دیروز دوشنبه برای شرکت در اجلاس سالیانه کلوپ آستانه و ملاقات با مقامات قزاقستان به این کشور سفر نموده است.

وی عصر دیروز در دانشگاه اوراسیا شهر نورسلطان (آستانه) حضور یافت و ضمن بازدید از موزه این دانشگاه دفتر یادبود آن را امضاء و سپس در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه با موضوع پارادایم ها و گفتمان های نوین در دنیا معاصر سخنرانی کرد و در مراسمی عنوان پروفسور افتخاری دانشگاه اوراسیای قزاقستان وزیر امور خارجه اعطاء شد.

ظریف شامگاه دیروز هم با مختار تیلوبردی وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان در یک شام کاری شرکت و درخصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه از جمله کمیسیون مشترک دو کشور، همکاری های تجاری و مالی به ویژه در چارچوب خزر، همکاری های بندری و حمل و نقل هوایی، همکاری های کنسولی، نشست آینده کشورهای عضو فرایند آستانه و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه امروز هم به عنوان سخنران ویژه افتتاحیه کلوپ آستانه با موضوع بایسته های یک منطقه امن و با ثبات شرکت و سخنرانی کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1398 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 483

به "ظریف با نظربایف ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با نظربایف ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید