شمار دستگیرشدگان در اعتراضات آمریکا از 10000 نفر گذشت

به گزارش گفتمان برتر، گزارش ها حاکی است شمار معترضان آمریکایی که در جریان اعتراضات اخیر این کشور دستگیر شده اند از مرز ده هزار نفر گذشته است.

شمار دستگیرشدگان در اعتراضات آمریکا از 10000 نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های آمریکا گزارش داده اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده اند از 10 هزار نفر گذشته است.

آمارهای گردآوری شده توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می دهد بیشترین دستگیری ها در لس آنجلس رخ داده اند و یک چهارم بازداشت ها مربوط به این شهر است. تنها شهر دیگری که آمارهایی نزدیک به لس آنجلس دارد نیویورک با 2000 دستگیری است.

مایکل مور، از افسران ارشد اداره پلیس لس آنجلس گفته دستگیری 2500 نفر در این شهر به دلیل عدم توجه به دستورات پلیس برای متفرق شدن و یا نقض قوانین قرنطینه انجام شده است. عده ای هم به دلیل ارتکاب جرائمی نظیر سرقت، غارت، حمله به افسران پلیس و جرائم دیگر دستگیر شده اند.

قتل جورج فلوید

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت منجر شد.

اخبار اعتراضات آمریکا:

➕ ترامپ: برای مدت کوتاهی به پناهگاه کاخ سفید رفتم

➕کاخ سفید احتمال استفاده از ارتش برای سرکوب اعتراضات را رد نکرد

➕اسپر دستورش برای بازگرداندن نیروهای ارتش به پادگان ها را پس گرفت

➕4 افسر شریک در قتل سیاه پوست آمریکایی متهم شدند

➕کاخ سفید تلویحاً وزیر دفاع آمریکا را به برکناری تهدید کرد

➕نیروهای ارتش آمریکا به پادگان ها برگشتند

اختلاف برای سرکوب اعتراضات

در همین حال، اختلافات در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای سرکوب اعتراضات علنی شده و تا جایی پیش رفته که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به دلیل ابراز نظری مخالف با ترامپ به اخراج تهدید شد.

احتمال اخراج اسپر از آنجا مطرح شد که او روز چهارشنبه بر خلاف نظر ترامپ با استفاده از قانونی خاص جهت استفاده از نیروهای ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در این کشور مخالفت کرد.

وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفت با توسل به قانون موسوم به قانون خیرش 1807 برای فرونشاندن اعتراضات مخالف است.

قانون مذکور به رئیس جمهور ایالات متحده اختیار می دهد در شرایط خاص دستور استقرار نیروهای ارتش و گارد ملی برای سرکوب ناآرامی های مدنی، خیزش یا شورش ها را بدهد.

مارک اسپر چهارشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهور دونالد ترامپ که گفته بود ممکن است از این اختیار خود استفاده کند گفت: من از توسل به قانون خیزش حمایت نمی کنم.

ساعاتی بعدتر، سخنگوی کاخ سفید تلویحاً مارک اسپر را به دلیل مخالفت با روش ترجیحی دونالد ترامپ برای سرکوب تظاهرات ها در آمریکا به برکناری تهدید نموده بود.

سخنگوی کاخ سفید گفت: وزیر دفاع اسپر در سمتش باقی است اما اگر رئیس جمهور اعتمادش به ایشان را از دست بدهد شما را در جریان قرار خواهیم داد.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید کوچکترین مخالفت ها با نظراتش را تحمل ننموده و شمار زیادی از مشاوران و دستیارانش را به همین دلیل اخراج نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 964

به "شمار دستگیرشدگان در اعتراضات آمریکا از 10000 نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار دستگیرشدگان در اعتراضات آمریکا از 10000 نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید