شمار داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان به 167 نفر رسید

به گزارش گفتمان برتر، خبرنگاران/کردستان در ششمین روز ثبت نام از داوطلبان ورود به مجلس یازدهم شمار داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان به 167 نفر رسید.

شمار داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان به 167 نفر رسید

در تداوم پروسه ثبت نام از داوطلبان ورود به مجلس یازدهم و در ششمین روز این فرایند، 30 داوطلب جدید ثبت نام شده و شمار داوطلبان رقابت های مجلس یازدهم در کردستان به 167 نفر رسید.

از فرصت قانونی نام نویسی علاقه مندان به حضور در صحنه انتخابات مجلس یازدهم، تنها یک روز کاری 10 ساعته باقی است و علاقه مندان به حضور در رقابت های مجلس، می توانند فردا از ساعت 8 صبح تا 18 بعدازظهر با حضور در یکی از حوزه انتخابیه پنج گانه استان کردستان و یا وزارت کشور داوطلب حضور در انتخابات مجلس یازدهم شوند.

در برنامه زمان بندی شده انتخابات توسط وزارت کشور، مهلت ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس از روز دهم تا شانزدهم آذرماه 1398 تعیین شده است.

آخرین گزارش ستاد انتخابات کردستان حاکی است در ششمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس، 30 نفر شامل 3 زن و 27 مرد با ثبت نام قطعی، داوطلبی خود را برای حضور در عرصه انتخابات در پیش مجلس اعلام کرده اند.

جزییات شمار ثبت نام داوطلبان حوزه های انتخابیه کردستان در روز ششم به این شرح است: حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره هشت مرد، حوزه انتخابیه بیجار پنج نفر شامل سه مردم و 2 زن، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان هفت مرد، حوزه انتخابیه سقز و بانه 2 مرد و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز هشت نفر شامل یک زن و هفت مرد.

براین اساس، تاکنون برای حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره در مجموع شش روز ثبت نام، 56 نفر شامل 52 مرد و 4 زن، حوزه انتخابیه بیجار 37 نفر شامل 33 مرد و چهار زن، حوزه انتخابیه قروه و دهگلان 22 مرد، حوزه انتخابیه سقز و بانه 24 نفر شامل 22 مرد و دو زن و حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد 28 نفر شامل 27 مرد و یک زن ثبت نام شده اند.

تاکنون از حوزه انتخابیه قروه و دهگلان زنان علاقه ای به داوطلبی و رقابت در انتخابات مجلس نشان نداده اند. در انتخابات پیشین زنان از این حوزه نامزد شده اند.

کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و شش نماینده در مجلس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 522

به "شمار داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان به 167 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان به 167 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید