شرکتهای دانش بنیان ایرانی به کابل می فرایند

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق بر اساس وظایف خود از شرکت های دانش بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش بنیان حمایت می کند.

شرکتهای دانش بنیان ایرانی به کابل می فرایند

وی اضافه کرد: در ادامه فرآیند حمایت از شرکت ها برای ورود به این بازار، پیش بینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از تاریخ 21 تا 24 بهمن ماه سال جاری در شهر کابل برگزار می شود، چهار پاویون از شرکت های دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شود.

ملکی فر، افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکت های دانش بنیان ایرانی اعلام کرد و گفت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکت ها و بالفعل کردن ظرفیت های آنها است. بر این اساس علاوه بر حمایت از چهار پاویون، هیئت عالی رتبه ای از صندوق در ایام برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت کنندگان حضور دارند و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می کنند.

وی ادامه داد: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های معتبر خارجی در راستای توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاری های فناورانه شرکت های دانش بنیان بوده که با استقبال خوبی از جانب شرکت های دانش بنیان نیز همراه بوده به طوری که در سال 1398 بیش از 133 درخواست برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ارزش بیش از 3،2 میلیارد تومان داشتیم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه های بین المللی که در سال جاری مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته است، گفت: در سال جاری نیز تا به امروز از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در قالب برپایی پاویون دانش بنیان حمایت کرده ایم و برنامه حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در پاویون دانش بنیان در نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه بازرگانی بغداد و کردستان عراق نیز در دستور کار واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1356

به "شرکتهای دانش بنیان ایرانی به کابل می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای دانش بنیان ایرانی به کابل می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید