سیاست های جهانی آمریکا رو به زوال است

به گزارش گفتمان برتر، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیپلمات های ما در سازمان ملل مراقب راهروهای سازمان ملل باشند و آنها را به خوبی بازبینی و آنالیز نمایند؛ تا شاهد مذاکره و ملاقات ناگهانی با مقامات آمریکایی نباشیم.

سیاست های جهانی آمریکا رو به زوال است

به گزارش گروه رسانه های گفتمان برتر، جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خانه ملت، به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با سیاست های ایالات متحده و عدم مذاکره با آمریکا، اشاره و گفت: دولتمردان آمریکا فکر می نمایند که چند نفر در داخل کشور با مذاکره موافق هستند و شعار مذاکره با آمریکا را سر می دهند؛ دیگر زمینه مذاکره و ملاقات با آنها فراهم شده است که این مسئله هم مبتنی بر اطلاعات ناکافی و اشتباه آنها نسبت به فضای داخلی جمهوری اسلامی ایران است.

مسئله مذاکره در صورتی انجام می پذیرد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر نمایند

وی در ادامه اضافه نمود: در عرصه های بین المللی حرف اصلی را رهبری بر زبان جاری می نمایند و دولتمردان چنین اختیاری را ندارند که با دشمنان وارد مذاکره شوند، مسئله مذاکره هم در صورتی اتفاق می افتد، که رهبری انقلاب اذن آن را صادر نمایند.

آمریکایی ها نمی دانند که مذاکره و عدم مذاکره و جنگ و صلح جز اختیارات رهبری است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به عدم مطلعی مقامات آمریکایی نسبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره و توضیح داد: آمریکایی ها علاوه بر اینکه در مسائل گوناگون نسبت به ایران اسلامی مطلعی لازم را ندارند؛ اتفاقا در خصوص قانون اساسی کشورمان هم اطلاعات شان ناکافی است و این ها نمی دانند که مذاکره و عدم مذاکره و جنگ و صلح در این گونه مواقع جز اختیارات رهبری انقلاب اسلامی ایران هستند.

آمریکایی ها از مسائل ایران مطلع نیستند

نماینده مردم مشهد در ادامه اضافه نمود: اما آمریکایی ها این مسائل مهم را نادیده می گیرند و سعی آنها هم بر این است که اینچنین مسائلی را نادیده بگیرند تا به صندلی رهبری بی توجهی نمایند.

بعضی از رسانه های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی ها می ریختند

وی به همسویی بعضی از رسانه های داخلی در رابطه با مذاکره با آمریکایی ها اشاره و تاکید نمود: متاسفانه بعضی از رسانه های داخل کشور نسبت به مذاکره با آمریکا آب به آسیاب آمریکایی ها می ریختند و با حرف های دو پهلو خود سعی دارند که فضا را به نفع مذاکره با آمریکا تحلیل و تفسیر نمایند؛ از این جهت رهبری انقلاب، بارها در مواقع خاص بحث مذاکره را پیش می کشند و آن را استدلال می نمایند و دقیقا سبب خنثی شدن تفسیرهای بعضی از رسانها و افراد وابسته به غرب در داخل کشور می شوند.

رهبری انقلاب مکررا فرموده اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک است

کریمی قدوسی در ادامه به سخنان رهبری در رابطه با اینکه مذاکره با آمریکا سم مهلک است، اشاره و اظهار کرد: رهبری انقلاب مکررا فرموده اند؛ که مذاکره با آمریکا سم مهلک و آن ضررغیر قابل جبران تحلیل و تفسیر کردند، و در آخر هم حکم صادرمی نمایند؛ که هیچ کسی در جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و البته رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان هم همین نظر رهبری را دارند و اعلام کردند؛ که به هیچ وجه در نیویورگ این کار را نخواهیم کرد.

رسانه ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید نمایند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: رسانه ها باید مسئله عدم مذاکره مقامات ایرانی در سازمان ملل را بازگو و روی آن تاکید نمایند؛ تا اینکه مثل آن سالی نشود که وزیر امور خارجه کشورمان در راهروهای سازمان ملل با اوباما و دیگر مقامات آمریکا که نبایستی با آنها ملاقات کرد و این کار را انجام داده اند و بعد هم گفتند؛ که یک دفع شده است، بنابراین این مسئل را گوش زد کنیم، که تیم حفاظت رئیس جمهور و وزیر امورخارجه کشورمان و همچنان دیپلمات های ما در سازمان ملل مراقب راهروهای سازمان ملل باشند و آنها را به خوبی بازبینی و آنالیز نمایند؛ تا بازهم شاهد مذاکره و ملاقات رو در رو و یک دفع با مقامات آمریکایی نشوند.

سیاست های آمریکا رو به زوال است

وی در سرانجام اضافه نمود: سیاست های آمریکا رو به زوال است و امیدوار هستیم؛ که در هفته های آینده با توجه به اتفاقات در منطقه پیروزهای خوبی را ببینیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 309

به "سیاست های جهانی آمریکا رو به زوال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های جهانی آمریکا رو به زوال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید