سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد

به گزارش گفتمان برتر، تهران - خبرنگاران - سنای آمریکا به قطعنامه ای برای لغو وضعیت فوق العاده در مرزهای جنوبی این کشور برای ساخت دیوار در مرز مکزیک که از سوی ترامپ اعلام شده بود، رای داد.

سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد

به گزارش پنجشنبه شب خبرنگاران به نقل از تارنمای خبری هیل، سنای آمریکا قطعنامه ای را تصویب کرد که وضعیت فوق العاده اعلام شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در مرزهای مکزیک را لغو می کند.

این قطعنامه ماه گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا با 245 رای در مقابل 182 رای تصویب شد که به معنای حمایت بخشی از جمهوریخواهان هم حزبی ترامپ با این قطعنامه بود.

این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به امضای ترامپ برسد اما احتمال می رود رئیس جمهوری آمریکا با خودداری از این کار اولین وتو را مقابل کنگره کشورش استفاده کند.

کنگره برای رد وتوی ترامپ نیاز به دو سوم آرا دارد اما با حمایت نه چندان چشمگیر جمهوریخواهان هیچ یک از دو مجلس قانونگذاری آمریکا در حال حاضر امکان این اقدام را ندارند.

رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه نتوانست بودجه ساخت دیوار در مرز کشورش با مکزیک را از طریق کنگره به تصویب برساند، اعلام وضعیت فوق العاده کرد تا از بتواند از بودجه بخش های دیگر برای ساخت آن استفاده کند.

درگیری ترامپ با دمکرات های کنگره برای تصویب ساخت دیوار منجر به طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا شد که از 28 دسامبر تا 2 فوریه به مدت 35 روز ادامه داشت.

با مختل شدن بخش های مختلف در آمریکا از جمله برخی فرودگاه های بین المللی، ترامپ مجبور شد از موضع خود کوتاه آمده و توافق بین سران جمهوریخواه و دمکرات کنگره را بپذیرد.

ترامپ پیش از رای گیری برای این قطعنامه در سنا گفت که از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و این موضوع می تواند به بن بستی دیگر میان کاخ سفید و کنگره تبدیل شود.

شبد**9416**1379

منبع: ایرنا
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 94

به "سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید