رویترز: نتیجه احتمالی انتخابات ایران روابط پرتنش ایران با آمریکا را تغییر نمی دهد

به گزارش گفتمان برتر، خبرگزاری انگلیسی در گزارشی درباره انتخابات مجلس ایران نوشت: برگزاری این انتخابات نوعی همه پرسی در زمینه نحوه مدیریت بحران های سیاسی و اقتصادی است.

رویترز: نتیجه احتمالی انتخابات ایران روابط پرتنش ایران با آمریکا را تغییر نمی دهد

به گزارش گروه بین الملل گفتمان برتر، خبرگزاری انگلیسی رویترز به انتخابات ایران از دریچه روابط میان تهران و واشنگتن و همچنین تنش های اخیر میان این دو کشور پرداخته است.

رویترز نوشت: انتخابات پارلمانی ایران امروز جمعه در حال برگزاری است، انتخاباتی که انتظار نمی رود نتیجه آن بر روابط پرتنش ایران با آمریکا تاثیر بگذارد. اشاره این خبرگزاری به پیروزی احتاقتصادی چهره هایی است که مخالف هرگونه مذاکره یا برقراری هرگونه رابطه با ایالات متحده آمریکا هستند.

این گزارش در ادامه گفته، تصاحب مجلس ایران توسط اصولگرایان (که رویترز از عبارت تندروها استفاده کرده است) باعث تضعیف جناح رقیب و حتی چهره های اصولگرایی خواهد شد که حامی روابط بیشتر ایران با نظام بین الملل هستند.

این گزارش افزود، کسب کرسیهای بیشتر مجلس توسط محافظه کاران به آنها در انتخابات ریاست جمهوری 2021 نیز کمک زیادی خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز در خاتمه نوشت: با افزایش فشارها علیه ایران در سطح جهانی و همچنین مسائل اقتصادی در داخل، انتخابات پارلمانی ایران یک همه پرسی درباره نحوه مدیریت بحران های سیاسی و اقتصادی رهبران ایران به شمار می رود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 732

به "رویترز: نتیجه احتمالی انتخابات ایران روابط پرتنش ایران با آمریکا را تغییر نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: نتیجه احتمالی انتخابات ایران روابط پرتنش ایران با آمریکا را تغییر نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید