رونمایی از تمبر تهران با حضور ظریف

به گزارش گفتمان برتر، شامگاه امروز (دوشنبه) با حضور شهردار تهران، وزیر امور خارجه ایران، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر تهران از تمبر تهران رونمایی شد.

رونمایی از تمبر تهران با حضور ظریف

به گزارش گفتمان برتر، محسن هاشمی رفسنجانی در آیین نکوداشت روز تهران گفت: در هفته تهران قرار داریم و باید بدانیم که برای تهران بسیاری زحمت کشیده اند. از زمان تشکیل بلدیه در این شهر حدود 50 شهردار داشته ایم. البته رکورد حضور در این سمت مربوط به آقای قالیباف است و امیدواریم آقای حناچی هم رکورد بزند. البته شهرداران بسیاری در این شهر زحمت کشیده اند.

وی با اشاره به محل برگزاری آیین نکوداشت روز تهران گفت: کاخ گلستان 24 سال پیش در میراث فرهنگی جهانی (یونسکو) به ثبت رسیده و 200 سال پیش احداث این بنا به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: اگر نگاه بی رحمانه ای به دوره قاجار داشته باشیم و از آنجا که من مترویی هستم باید یادی از ناصرالدین شاه کنیم که یکی از پروژه های عمرانی آن دوره مربوط به سیستم ریلی ای بود که بنام قطار دودی توسط ناصرالدین شاه به تهران آورده شد. این قرارداد در آن موقع بسته شد و در حد یک برگه کاغذ بود که معادل آن امروز حدود پنج هزار صفحه قرارداد BOT است.

وی تاکید کرد: راه آهن تهران تا ری ساخته شد و در قرارداد آن عنوان شده بود که هیچ آسیبی به درختان جهت زده نشود و خواسته خصوصی ناصرالدین شاه این بود که هرگاه می خواهد به زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) برود یک واگن به صورت سلطنتی برای وی آماده شود.

وی ادامه داد: باید بگوییم ما امروز برای تهران چه می خواهیم انجام دهیم و برای آینده گان چه چیز باقی بگذاریم. وقتی صحبت از عملگرایی می کنیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که دولت برای ما دو میلیارد یورو گذاشته تا واگن تهیه کنیم. لذا باید از این فرصت استفاده کنیم و در جهت ارتقا سیستم حمل و نقل تهران گام برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه اولویت دوم مردم تهران حل معضل آسیب های اجتماعی است، افزود: تعداد زیاد معتادین متجاهر در تهران که در هر دوره با شدت جمع آوری می شوند و پس از مدتی نگهداری بار دیگر آزاد می شوند و به جامعه برمی گردند از وظایف ماست. باید این مساله را پیش ببریم تا در آینده به نیکی از ما یاد کنند.

به گزارش گفتمان برتر، در انتها این مراسم از تمبر تهران و کتاب شهری که دوست دارم با حضور شهردار تهران، وزیر امور خارجه ایران، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر تهران رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 372

به "رونمایی از تمبر تهران با حضور ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از تمبر تهران با حضور ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید