روش جدید تشخیص کرونا قبل از ابتلا

به گزارش گفتمان برتر، محققان امیدوارند با این روش آزمایش خون، بتوانند وجود ویروس را در 24 ساعت اولیه ورود به بدن شخص تشخیص بدهند، تا ناقل را پیش از آن که ویروس را پخش کند، قرنطینه نمایند.

روش جدید تشخیص کرونا قبل از ابتلا

نتایج این پژوهش می تواند در مهار بیماری های همه گیر مؤثر باشد

طبق گزارش اختصاصی روزنامه گاردین، محققان ارتش آمریکا روش جدیدی برای آزمایش کرونا کشف نموده اند که ممکن است بتوان با استفاده از آن ناقلان ویروس را پیش از ابتلا به بیماری، شناسایی کرد.

بنا براین گزارش محققان امیدوارند با این روش آزمایش خون، بتوانند وجود ویروس را در 24 ساعت اولیه ورود به بدن شخص تشخیص بدهند، تا ناقل را پیش از آن که ویروس را پخش کند، قرنطینه نمایند. تا به حال محققان چهار روز پس از ورود ویروس به بدن می توانستند وجود آن را تشخیص دهند.

سازمان پژوهش های پیش رفته دفاعی ارتش آمریکا (دارپا) طراح این پژوهش بوده است. نتایج این پژوهش می تواند در مهار بیماری های همه گیر مؤثر باشد، اما اول باید به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برسد.

دکتر برد رینجیسن رئیس دفتر زیست فناوری دارپا به منبع مطلع ما گفت، اگر اداره غذا و دارو این نتایج را تأیید کند، این مطالعه می تواند شرایط این همه گیری را به کلی زیر و رو کند.

رئیس دفتر زیست فناوری دارپا رینجیسن به روزنامه گاردین گفت: جای خالی این روش در میان روش های تشخیصی موجود در دنیا حس می شد.

دستگاه ایمنی بدن در واکنش به ورود ویروس مولکول آران ای فراوری می نماید. در این روش آزمایش خون، با استفاده از همان روش واکنش زنجیره ای پلیمراز در آزمایش ترشحات بینی، از این مولکول نمونه می گیرند.

استاد استوارت زیلفون سرپرست این گروه تحقیقاتی در بیمارستان مونت سینای نیویورک به روزنامه گاردین گفت: دستگاه ایمنی بدن بلافاصله پس از ورود ویروس واکنش نشان می دهد، به همین علت انتظار می رود با استفاده از ردپای کووید، بتوان در تشخیص عفونت کوویدی دقیق تر عمل کرد.

دکتر اریک فان گیسون که در طرح خود پیرامون توصیف و مشاهده خصوصیات پس زایشی بر کووید-19 تمرکز دارد، گفت: با انجام تغییراتی ساده و کوچک این رخ داد. زیرساخت های لازم همین حالا هم وجود دارد..

اما پیش بینی امکان استفاده از این آزمایش برای تشخیص ناقلان ویروس پیش از ابتلا به آن فقط بر مطالعات موازی پیشین پیرامون سایر انواع ویروس مبتنی است.

دارپا هشدار داده هنوز معلوم نیست این آزمایش عملاً چقدر زودتر می تواند وجود ویروس را تشخیص دهد. اول باید مجوز اضطراری بودن این موضوع صادر گردد تا بتوانند شواهد بیشتری جمع آوری نمایند.

طبق این گزارش، پژوهشگران طی هفته آینده منتظر صدور مجوز استفاده از این آزمایش در موارد اضطراری توسط سازمان غذای آمریکا هستند.

اگر مجوز استفاده در موارد اضطراری صادر گردد، می توان از اواخر ماه مه در آمریکا این آزمایش را انجام داد. اما صدور این مجوز صددرصد قطعی نیست.

پژوهش های صورت گرفته برای پیدا کردن این روش خاتمه منتشر خواهد شد، اما تا آن موقع، بسیاری از پژوهشگران تمایلی به اظهار نظر بیشتر در خصوص این مطالعه ندارند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 932

به "روش جدید تشخیص کرونا قبل از ابتلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش جدید تشخیص کرونا قبل از ابتلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید