دهمین مأموریت پروژه استارلینک با موفقیت انجام شد

به گزارش گفتمان برتر، امروز دهمین مأموریت استارلینک نیز با موفقیت انجام شد و شرکت اسپیس ایکس توانست 57 ماهواره دیگر این پروژه را در مدار قرار دهد.

دهمین مأموریت پروژه استارلینک با موفقیت انجام شد

ظاهرا اسپیس ایکس روزهای پرتلاشی را می گذراند. در روزهای گذشته این شرکت ایلان ماسک پیروز شده بود فضانوردان ناسا را توسط کپسول دراگون با پیروزیت به زمین برساند. هم چنین نمونه آزمایشی موشک استارشیپ را در ابعاد اصلی به خوبی آزمایش نموده بود.

  • گام نخست ایلان ماسک برای دستیابی به مریخ با پیروزیت انجام شد

در مأموریت امروز علاوه بر قرار دریافت 57 ماهواره دیگر پروژه استارلینک در مدار، دو ماهواره متعلق به شرکت بلک اسکای گلوبال (BlackSky Global) نیز در مدار تزریق شد.

این پرتاب به یاری موشک فالکون 9 انجام گرفت که دو ماه گذشته نخستین مأموریت سرنشین دار خصوصی را به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاده بود و برای پرتاب ماهواره های رادارست و ماهواره های چهارم و هفتم استارلینک نیز استفاده شده بود.

پس از مرحله جدایش محموله، موشک فالکون 9 با پیروزیت بر روی سکوی فرود که با نام البته که هنوز دوستت دارم (Of Course I Still Love You) شناخته می گردد نشست تا قابل استفاده مجدد باشد. ماهواره بلک اسکای 1 ساعت و 1 دقیقه پس از بلند شدن و ماهواره های استارلینک حدود 1 ساعت و 33 دقیقه پس از پرتاب در مدار قرار دریافتد.

با توجه به نگرانی های منجمان از آلودگی آسمان با ماهواره های استارلینک، در دهمین مأموریت این مجموعه، همه ماهواره ها مجهز به یک سایه بان استقراری هستند تا از برخورد نور خورشید به درخشان ترین نقطه ماهواره جلوگیری گردد. اقدامی که اسپیس ایکس با همکاری گروه های نجومی انجام داده تا بازتاب نور خورشید را توسط ماهواره های استارلینک کاهش دهد.

لازم به ذکر است ایلان ماسک میخواهد با پروژه استارلینک اینترنت ماهواره ای کم هزینه را برای نقاط گوناگون کره زمین فراهم کند. با پرتاب امروز دهمین مأموریت این پروژه هم با پیروزیت انجام شد و هم اکنون 595 ماهواره استارلینک در مدار واقع شده است که قرار است با افزایش شمار آن ها در مأموریت های آینده، از سال 2021 خدمات دهی خود را شروع نمایند.

منبع: SpaceX

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1075

به "دهمین مأموریت پروژه استارلینک با موفقیت انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهمین مأموریت پروژه استارلینک با موفقیت انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید