دست دادن جنجالی ماکرون با ترامپ

به گزارش گفتمان برتر، دست دادن دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون روسای جمهور آمریکا و فرانسه بار دیگر سوژۀ رسانه ها شد و هنگامیکه آنها خاتمه در خاتمه روز به دیدار هم رفتند، ماکرون با چنان قدرتی دست رئیس جمهور آمریکا را فشرد که پس از رها کردن آن، اثر انگشتانش روی دست دونالد ترامپ باقی ماند.

دست دادن جنجالی ماکرون با ترامپ

دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون روز جمعه 8 ژوئن در کانادا در حاشیۀ نشست گروه 7 دیداری دوجانبه داشتند؛ آنهم در حالی که تنش میان دو کشور به دلیل تعرفه های فولاد و آلومینیوم افزایش یافته بود.

قرار بود دو رئیس جمهور بامداد جمعه با یکدیگر دیدار کنند اما ترامپ با بیش از یک ساعت تاخیر واشنگتن را به مقصد کانادا ترک کرد و به این ترتیب نشست این دو نیز سرانجام روز برگزار گشت.

آنها پیش از این رابطه ای نزدیک با یکدیگر داشتند. دونالد ترامپ در رژه نظامی جشن های روز ملی فرانسه در پاریس شرکت کرده بود و همتای فرانسوی او نیز در ماه آوریل دیداری رسمی از واشنگتن داشت. اما موضوعاتی مانند خروج آمریکا از برجام که تاثیر قابل توجهی بر فعالیتهای اقتصادی فرانسه در ایران داشت و سپس تحمیل تعرفه های جدید برای واردات فولاد و آلومینیوم روابط دو رئیس جمهور را تیره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 430

به "دست دادن جنجالی ماکرون با ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست دادن جنجالی ماکرون با ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید