در صورت عدم استفاده از ماسک شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود

به گزارش گفتمان برتر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر استفاده مردم از ماسک، گفت: در صورت عدم استفاده از ماسک شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود.

در صورت عدم استفاده از ماسک شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری مجازی گفت: همانطور که با پویش در خانه می مانم در چند ماه پیش اقدام به ماندن در خانه کردیم، اکنون نیز با پویش من ماسک می زنم از این موضوع حمایت کنیم.

وی ادامه داد: اگراین اتفاق نیفتد در طی دو ماه آینده افزایش و بروز بیشتری از کرونا را در کشور خواهیم داشت. کاهش فاصله گذاری اجتماعی، عدم ماندن در قرنطینه، رفتن به مسافرت وحضور در اماکن عمومی قطعا می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مجموعه این عوامل باعث شلوغ شدن بیمارستان ها و بالارفتن موارد ابتلا به کرونا شده است، بیان داشت: سیاست اختیاری رفتن دانش آموزان به مدارس به این جهت نیست که بچه ها حضور پیدا نمایند؛ بلکه به این جهت است که براساس شرایط یک استان و شهرستان و محل تصمیم گیری گردد.

دلاوری ابراز داشت: اگر در یک مدرسه و دانشگاه به جهتی که می توانیم امتحانات را مجازی برگزار کنیم، اما مجبور کنیم تا امتحان حضوری برگزار گردد این موضوع باعث ابتلا و انتقال ویروس کرونا به خانواده شده و چرخه ویروس ادامه پیدا می نماید.

وی متذکر شد: بنده از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهش می کنم که یکسری مسائل را اجباری نموده و همراه با اعمال جرائم باشد تا مردم رعایت لازم را داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به خطر زیاد ابتلا به کرونا در مراسم های عروسی و عزا، اعلام کرد: موردی داشته ایم که 120 نفر در اثر حضور در چنین مراسمی به کرونا مبتلا شده اند؛ این یعنی آمار بیمارستانی بالا می رود و با توجه به 4 درصد مرگ و میر، یعنی 5 نفر از این تعداد جان می دهند.

دلاوری با اشاره به ارائه خدمات درمانی به بیماران و افراد مشکوک به کرونا در مراکز جامع سلامت، توضیح داد: تست رایگان پی سی آر با کیفیت بالا در این مراکز ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1019

به "در صورت عدم استفاده از ماسک شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در صورت عدم استفاده از ماسک شاهد افزایش شیوع کرونا در کشور خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید