درخواست افشاگر مصری برای بازداشت عبدالفتاح السیسی

به گزارش گفتمان برتر، افشاگر معروف مصری در ویدئویی از محمد زکی وزیر دفاع مصر خواست تا در صورت امتناع السیسی از کناره گیری، او را بازداشت کند.

درخواست افشاگر مصری برای بازداشت عبدالفتاح السیسی

به گزارش گروه بین الملل گفتمان برتر، محمد علی افشاگر این روزهای فضای سیاسی مصر که علیه السیسی و ارتش از اسپانیا دست به افشاگری می زند، در یک ویدئوی جدید از محمد زکی وزیر دفاع مصر خواست تا السیسی را در صورت امتناع از استعفاء بازداشت کند.

به نوشته الجزیره، محمد علی در ویدئوی خود در خطاب به وزیر دفاع مصر گفت: تو شاهد بودی که السیسی در ارتش و پلیس چه کرد. آیا گمان می کنی او صلاحیت ریاست جمهوری را دارد؟ السیسی گفت که تمام سازمان های نظامی دست او را بوسیده اند، آیا تو بعنوان یک فرمانده نظامی می پذیری که السیسی تو را نمایندگی کند؟

او در ادامه از محمد زکی خواست تا اگر مردم به طور گسترده به خیابان ها آمدند، او باید السیسی را مجبور به کناره گیری و در صورت امتناع او را بازداشت کند.

محمد علی که پیش از این از مردم مصر خواسته بود عصر روز آدینه ساعت هفت به خیابان ها بیایند، از آنها خواست تا با نیروهای امنیتی درگیر نشوند و در ادامه از رسانه های دنیا نیز خواست تا تظاهرات مصری ها را مخابره نمایند و مردم نیز تصاویر آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

این تاجر و بازیگر مصری که در اسپانیا به سر می برد، در خطاب به افسران رده پایین ارتش نیز گفت که آیا ارتش مصر به خاطر خدمت به السیسی و فرزندانش فعالیت می نماید؟ آیا مردم این وظیفه را ارتش مصر سپرده اند؟

در یک هفته گذشته رسانه ها و محافل سیاسی مصر نقل قول محمد علی تاجر و بازیگر مصری مقیم در اسپانیا است؛ فردی که می گوید بیش از 15 سال با ارتش مصر همکاری نموده و از فسادهای این نهاد بعلاوه فساد خانواده السیسی اطلاع دارد.

محمد علی در هفتم سپتامبر گذشته انتشار ویدئوهای افشاگرانه خود را شروع و در اولین سخنان خود به موضوع کاخ های ریاست جمهوری از جمله کاخ بسیار بزرگی در پایتخت اداری مصر که در شرق قاهره در حال ساخت است؛ اشاره نمود. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 317

به "درخواست افشاگر مصری برای بازداشت عبدالفتاح السیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست افشاگر مصری برای بازداشت عبدالفتاح السیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید