خروج سفرای فرانسه و آلمان از کره شمالی از بیم کرونا

به گزارش گفتمان برتر، یک منبع دیپلماتیک از خروج سفرای آلمان و فرانسه از کره شمالی و تعطیلی موفقت سفارتخانه های این دو کشور در پیونگ یانگ از بیم ویروس کرونا اطلاع داد.

خروج سفرای فرانسه و آلمان از کره شمالی از بیم کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل گفتمان برتر، بعضی منابع دیپلماتیک روز شنبه از خروج سفرای آلمان و فرانسه از کره شمالی و تعطیلی موقت سفارتخانه های این دو کشور در پیونگ یانگ اطلاع دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز کالین کروکس سفیر انگلیس در کره شمالی روز شنبه با اعلام این خبر گفت که این اقدام بابت افزایش نگرانی ها در کره شمالی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

کره شمالی تا به امروز هیچ اطلاع خاصی درباره شیوع کرونا در کشور خود گزارش ننموده، اما اعلام نموده در صورت مشاهده این ویروس در هر فرد خارجی، آن شخص باید 30 روز در قرنطینه باشد.این کشور تدابیر خاصی را نیز در مرزهای خود اعمال نموده است.

به گزارش رویترز، سفیر انگلیس در کره شمالی به علت خروج همتایان آلمانی و فرانسوی خود از کره شمالی هیچ اشاره ای ننموده است. وی تنها در توییتی به خداحافظی با سفرای آلمان و فرانسه در کره شمالی و تعطیلی موقت سفارتخانه های این دو کشور اشاره نمود. سخنگویان سفارت آلمان و فرانسه در کره جنوبی نیز از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند.

این در حالی است که شبکه خبری سی ان ان چندی قبل از طرحی برای تخلیه 60 دیپلمات خارجی در کره شمالی از جمله دیپلمات های آلمانی، فرانسوی و سوئیسی اطلاع داد.

چندی قبل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از بازدید از یک رزمایش نظامی، درخصوص احتمال شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور هشدار داد. کیم پس از بازدید از این رزمایش در جلسه حزب حاکم کارگر شرکت کرد که محور آن اجرای دقیق تر گام های ویژه مبارزه با همه گیر شدن ویروس کرونا بود. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 772

به "خروج سفرای فرانسه و آلمان از کره شمالی از بیم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج سفرای فرانسه و آلمان از کره شمالی از بیم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید