خبرنگاران کم تحرکی در کشور افزایش یافته است

به گزارش گفتمان برتر، مشهد- خبرنگاران- رییس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: کم تحرکی ملی طی 10 سال اخیر 25 درصد افزایش یافته است.

خبرنگاران کم تحرکی در کشور افزایش یافته است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

افشین ملایی روز پنجشنبه در نشست با مسوولان ورزش همگانی خراسان رضوی در مشهد افزود: رشد کم تحرکی در سال 86 حدود 31 درصد بود و در سال 95 به 56 درصد رسید، در این مدت کم تحرکی مردان از 22 به 46 درصد و در زنان از 40 به 63 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: طبق آمار در سال 91 حدود 30 درصد جمعیت کشور بین 15 تا 29 سال و جوان بودند که این میزان در سال آینده به 21 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. جمعیت کشور رو به پیری است و اگر فکری به حال آن نکنیم با شرایط پیچیده روبرو می شویم.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: پارسال در پایش فشار خون 30 میلیون و 700 هزار نفر بیش فشاری خون داشتند که نشان می دهد سبک زندگی مردم فعال نیست و در نتیجه بیشتر به بیماریهای مختلف مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه مساله اصلی در توسعه ورزش همگانی برگزاری هرچه بیشتر رویدادهای ورزشی نیست افزود: ما می توانیم هزاران رویداد برگزار کنیم در عین حال ببینیم که شیوع کم تحرکی رو به افزایش است اما هدف اصلی اصلاح رفتار مخاطب است.

ملایی ادامه داد: اصلاح رویکرد و استفاده از رویکردهای نوین در ورزش همگانی مطابق با شرایط جهانی پیشرفته امروز از ضرورتها است و می توان با اصلاح رویکرد اثر بخشی ورزش همگانی را افزایش داد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه رویکرد فدراسیون ورزش همگان برای اجرای ماموریت سازمانی خود، رویکرد بازاریابی اجتماعی است گفت: سعی کردیم تا حد امکان همه استانها را با این کلید واژه آشنا کنیم و با استفاده از استراتژی و اقدامات بازاریابی به سوی اصلاح زندگی مردم حرکت کنیم.

وی افزود: بازاریابی اجتماعی با تجاری تفاوت دارد. در بازاریابی تجاری کسب سود و سهم بیشتر به عنوان هدف است اما در بازاریابی اجتماعی رساندن فایده و بهبود رفتار مخاطب در جامعه مورد نظراست. همچنین بازاریابی تجاری توسط بخش خصوصی انجام می شود ولی بازاریابی اجتماعی توسط دولتها و برای بهبود شرایط اجتماعی جامعه انجام می گیرد.

ملایی ادامه داد: سبک زندگی مردم و مکانیزه شدن زندگی در جهان که حاصل تمدن امروز است به سوی استفاده افراطی از تکنولوژی حرکت می کند و روزبهروز زندگی شهروندان به سوی کم تحرکی نهادینه می شود.

وی گفت: افزایش هزینه ها از دیگر عوامل کم تحرکی است. همچنین به هماهنگی و ارتباطات بین بخشی کمتر توجه کردیم و وزارت ورزش با وزارت آموزش و پرورش ارتباط ارگانیک ندارد. جامعه کارگری و نیروهای مسلح نیز هر کدام جداگانه فعالیت ورزشی خود را انجام می دهند که این عوامل باعث شده آنگونه که باید ورزش همگانی نهادینه نشود.

در این نشست، بخش آموزش فضای مجازی پایگاه اینترنتی هیات ورزشهای همگانی خراسان رضوی نیز افتتاح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1310

به "خبرنگاران کم تحرکی در کشور افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کم تحرکی در کشور افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید