خبرنگاران معاون استاندار: هدررفت در خطوط انتقال آب ایلام کاهش می یابد

به گزارش گفتمان برتر، ایلام - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: هدررفت آب در 50 کیلومتر از خطوط انتقال آب شهر ایلام با اجرای پروژه ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم گردلان به مرکز استان کاهش خواهد یافت.

خبرنگاران معاون استاندار: هدررفت در خطوط انتقال آب ایلام کاهش می یابد

احمد کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد ایلام (چم گردلان) به شهر ایلام با هدف تامین آب پایدار مرکز استان و افزایش ظرفیت خط انتقال از محل سد مخزنی تا شهر ایلام به طول 24 کیلومتر در حال اجراست.

وی ارتقای ایستگاه های پمپاژ و تصفیه خانه آب، جابجایی خط انتقال سد ایلام به طول سه کیلومتر از زیر منازل، تعویض خط انتقال از محل چشمه گل گل به شهر ایلام به دلیل فرسودگی به طول 26 کیلومتر را از دیگر اهداف این طرح مطرح نمود.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم گردلان به شهر ایلام منجر به اصلاح شبکه و کاهش هدررفت آب شرب در سطح شهر به طول 50 کیلومتر خواهد شد.

کرمی میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را 20 درصد اعلام کرد و یادآور شد: 77 میلیارد ریال تا به امروز برای اجرای طرح ارتقای شبکه آبرسانی از سد چم گردلان به شهر ایلام هزینه شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس برآوردهای اجرا شده در ابتدای سال جاری 69 میلیارد ریال برای تکمیل نهایی این پروژه مورد نیاز است.

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: 895 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب خانگی در طول سه سال گذشته در سطح استان ایلام ایجاد شده است که جمعیتی بالغ بر 205 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

کرمی یادآور شد: هم اکنون یک هزار و 183 کیلومتر شبکه توزیع آب در استان ایلام وجود دارد که 276 هزار و 966 نفر را تحت پوشش داشته و 100 درصد جمعیت شهری استان از این شبکه برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند و بیش از 53 درصد تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

195 هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1261

به "خبرنگاران معاون استاندار: هدررفت در خطوط انتقال آب ایلام کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندار: هدررفت در خطوط انتقال آب ایلام کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید