خبرنگاران ترمینال مسافرت دریایی چابهار موجب توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه می گردد

به گزارش گفتمان برتر، چابهار- خبرنگاران- ترمینال مجهز مسافرت دریایی در بندر شهید کلانتری چابهار موجب توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه نظیر عمان، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس و اقیانوس هند می گردد

خبرنگاران ترمینال مسافرت دریایی چابهار موجب توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه می گردد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان در حاشه بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور به خبرنگار خبرنگاران گفت: پروژه ساخت و تجهیز پایانه بین المللی مسافر دریایی بندر شهید کلانتری با صرف هزینه ای بالغ بر 55 میلیارد ریال در فضایی به مساحت 10 هزار مترمربع و زیربنای چهار هزار مترمربع اجرا شده است.

بهروز آقایی اضافه نمود: این پایانه شامل 2 سالن مجزا جهت مسافران ورودی و خروجی است که در مرحله نخست در سال 1395 برای راه اندازی خط چابهار- مسقط با ظرفیت یک سفر در هفته و 200 مسافر در هر سفر و در مرحله بعد توسعه خط مذکور و راه اندازی خطوط جدید به سایر کشورهای راه اندازی شد.

وی توضیح داد: در زمان راه اندازی نخستین کشتی مسافری با 27 نفر مسافر از عمان وارد چابهار شد و در برگشت نیز 23 نفر مسافر از چابهار به عمان عزیمت کردند.

مدیرکل بنادر و دریا نوردی سیستان و بلوچستان بیان نمود: در طول فعالیت این پایانه حدود هزار مسافر جابجا شده و براساس ظرفیت آن پذیرش همزمان 600 مسافر را دارد.

وی اضافه نمود: برای رعایت الزامات امنیتی و رفاه حال مسافران، تجهیزات ایکس ری و کنترلی مدرن خریداری و نصب شده و این پایانه یکی از مجهزترین ها در کشور است و باید برای جابجایی مسافر مورد استفاده قرار گیرد.

آقایی بیان نمود: جابجایی مسافر و ورود و خروج گردشگر به وسیله دریا در چابهار موجب رونق مالی و افزایش سهم گردشگری دریایی می گردد و این امر اشتغال بومیان را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: فعال سازی خط مسافری دریایی چابهار- کراچی، چابهار- گوادر و چابهار با کشورهای همسایه آبی می تواند فعالیت این پایانه را رونق دهد.

مدیرکل بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور خواست که برای فعالیت مجدد این پایانه مسافری اقدامات لازم را انجام دهد تا تمامی موانع و مسائل پیش رو را بر طرف گردد.

وی بیان نمود: چابهار و کنارک با دارا بودن 300 کیلومتر مرز آبی در محرومیت زدایی و توسعه سواحل مکران نقش مهمی دارند و پس از راه اندازی این پایانه درخواست های متعددی برای راه اندازی خط مسافری دریایی بین چابهار و بنادر کشورهای عمان و پاکستان داشته ایم.

آقایی اضافه نمود: همسایگی با افغانستان، پاکستان، کشورهای حوزه دریای عمان و خلیج فارس و وجود فرهنگ مشترک ساکنین استان سیستان و بلوچستان با کشورهای یاد شده می تواند پس از برطرف مسائل بخشی از مشکل حمل ونقل را مرتفع می نماید.

3043**3213

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 151

به "خبرنگاران ترمینال مسافرت دریایی چابهار موجب توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترمینال مسافرت دریایی چابهار موجب توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید