خبرنگاران افزون بر 50 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است

به گزارش گفتمان برتر، تهران -خبرنگاران- سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تا زمان حاضر برای 50 میلیون 773 هزار و 658 نفر از ایرانیان واجد شرایط (افراد بالای 15سال) کارت هوشمند ملی صادر شده است.

خبرنگاران افزون بر 50 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است

سیف الله ابوترابی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران اضافه نمود: همچنین تا کنون 60میلیون 644 هزار و 353 نفر هم که متقاضی دریافت کارت هوشمند ملی هستند مراحل تکمیل ثبت نام را انجام داده اند.

سخنگوی ثبت احوال گفت: کارت هوشمند ملی با هدف تسهیل فرآیند شناسایی، تصدیق هویت و حفظ امنیت اطلاعات فردی هر شهروند برای ورود به فضای مجازی، مبادله خدمات الکترونیکی و استفاده در مجامع اداری ارائه شده و دارای تراشه الکترونیکی است که اطلاعات هویتی شهروندان از جمله اطلاعات شناسنامه ای، عکس، اثر انگشت، کد پستی و کلید انجام امضای دیجیتال را به صورت امن و محافظت شده در حافظه خود ذخیره دارد.

وی تاکید نمود: با توجه به مسایل فنی و امنیت خاص و خدماتی که در فضای الکترونیکی برای این کارت در نظر گرفته شده با توجه به کاربردهای مختلف آن می توان، گفت که کارت هوشمند ملی مهمترین سند برای احراز هویت است و دستگاه های مختلف با ارتباط با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال می توانند برای خدمات مورد نظر خود احراز هویت افراد را انجام دهند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه نمود: بانک های مسکن، آینده، پست بانک، مهر، ملی، سامان، دفاتر پشخوان دولت و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حال حاضر جزء دستگاه های متقاضی برای بهره مندی از خدمات کاربردی کارت هوشمند ملی هستند و در بعضی از این بانک ها از جمله مسکن، آینده، پست بانک و سازمان ثبت اسناد و املاک این خدمات به صورت آزمایشی انجام می گردد.

ابوترابی اضافه نمود: کارت هوشمند ملی برای احراز هویت افراد با استفاده از کارت، پین کد و اثر انگشت احراز هویت را انجام می دهد و هر جا که لازم باشد احراز هویت انجام و هویت افراد راستی آزمایی گردد، به وسیله اتصال به پایگاه اطلات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور این کار صورت می پذیرد.

به گزارش خبرنگاران، صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت و مردم خواهد شد، از سال 1391 شروع شده و بر اساس هدف گذاری ها، قرار بود این کارت تا انتها سال 1397 برای تمام واجدان شرایط صادر گردد.

همچنین کارت هوشمند ملی مهمترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خود به مراکز اعلام شده مراجعه نمایند زیرا اثر انگشت آنها به منظور احراز هویت اخذ می گردد. در این کارت ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت گردد.

برای تمام ایرانیان واجد شرایط کارت هوشمند ملی صادر می گردد و این افراد می توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی به ادارات پست، ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در سراسر کشور مراجعه نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1578

به "خبرنگاران افزون بر 50 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزون بر 50 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید