جمع آوری امضا در ترکیه علیه حمله دولت اردوغان به سوریه

به گزارش گفتمان برتر، اکثریت شهروندان استان های مختلف ترکیه به پویش محکومیت حمله دولت اردوغان به سوریه ملحق شدند.

جمع آوری امضا در ترکیه علیه حمله دولت اردوغان به سوریه

به گزارش گروه بین الملل گفتمان برتر، حزب کار ترکیه با راه اندازی پویشی برای جمع آوری امضا در چند استان ترکیه و در محکومیت حمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشورشان به سوریه تاکید نمودند که باید با سیاست های متهورانه او در قبال سوریه به طور خاص و به طور کلی در قبال منطقه مقابله کرد.

این حزب بسیاری از اعضای خود را در خیابان های اصلی آنکارا، استانبول، ازمیر و چند استان دیگر مستقر نموده تا امضای اغلب شهروندان ترکیه ای را که مخالفان حمله کشورشان به سوریه هستند، جمع آوری نمایند.

حزب کار ترکیه در بیانیه ای به همین منظور، سیاست های اردوغان علیه سوریه و حمایت وی از تروریست ها و به ویژه تروریست های استان ادلب را محکوم و تاکید نمود که مواضع اردوغان مواضع ملت ترکیه نیست بلکه مواضع خودش و حزب مبتوعش است که گرداننده گروه های تروریستی هستند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بر اساس این بیانیه حمله ترکیه به سوریه در راستای خدمت به منافع امپریالیسم در منطقه و علیه منافع دو ملت ترکیه و سوریه و دیگر ملت های منطقه است.

حزب کار ترکیه در بیست و دوم ماه گذشته هم سیاست های تحریک آمیز اردوغان را در قبال سوریه محکوم و بر ضرورت خروج کامل نیرو های ترکیه از خاک سوریه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی آن تاکید نمود.

گروه های تروریستی مستقر در ادلب مورد حمایت مستقیم نظام ترکیه هستند که با تسلیحات و شیوه های مختلف از آن ها حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 776

به "جمع آوری امضا در ترکیه علیه حمله دولت اردوغان به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری امضا در ترکیه علیه حمله دولت اردوغان به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید