توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شرکت های دانش بنیان

به گزارش گفتمان برتر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، چهارمین دور از سلسله نشست های صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های بزرگ دانش بنیان با حضور نمایندگانی از شرکت های دانش بنیان حوزه نفت و گاز برگزار شد.

توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شرکت های دانش بنیان

در این نشست دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی دلیل برگزاری این نشست ها را حل مستقیم مسائل مالی شرکت های دانش بنیان مطرح نمود و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه نفت طی دو تا سه ماه گذشته رایزنی های خوبی را با بازیگران این عرصه داشت و تلاش کرد تا امکان تلفیق منابع و هدایت بودجه های پژوهشی به سمت شرکت های دانش بنیانی این بخش را فراهم کند.

وحدت با اشاره به اینکه رسالت صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از شرکت های دانش بنیان است، گفت: در همین ارتباط برای برطرف مسائل شرکت های دانش بنیان کوچک، ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری در کشور فعال شده است، به طوری که حدود هزار میلیارد تومان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق های پژوهش و فناوری اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه تحریم ها به رغم تمامی مسائلی که برای کشور ایجاد کرده، فرصت خوبی را برای شرکت های دانش بنیان فراهم آورده است، اضافه کرد: تحریم شرایط خوبی را برای شرکت های داخلی ایجاد کرده است و در این شرایط شرکت های دانش بنیان باید خود را به صنایع داخلی تحمیل کنند. در این میان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تلاش می کند تا مشکل تأمین مالی شرکت ها را حل نماید.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی شرح داد: هدف از برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ دانش بنیان این است که به صورت موردی مسائل آنها را بررسی و همکاری بین این شرکت ها و اکوسیستم را توسعه دهیم. اگرچه حل تمامی مسائل شاید امکان پذیر نباشد اما به صورت موردی در تلاش برای برقراری تعامل با شرکت های بزرگ دانش بنیان هستیم تا مسائل آنها را برطرف کنیم.

به گفته وحدت عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی طی چند ماه گذشته نشان از رشد قابل ملاحظه در پذیرش و ارزیابی طرح ها دارد و به همین دلیل بانک های بزرگ با هدف حمایت حداکثری از شرکت های دانش بنیان همکاری خوبی با صندوق دارند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری درباره اقدامات این صندوق در راستای برطرف مسائل شرکت های دانش بنیان گفت: بسیاری از قوانین دست و پاگیر در این حوزه به صورت موردی در حال برطرف شدن است. به علاوه در بحث سرمایه گذاری، ابزار بیمه سرمایه گذاری و پوشش ریسک در حال ایجاد است.

وی ادامه داد: همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی، بسته های ویژه ای را برای شتاب دهنده ها در سراسر کشور در نظر گرفته است و در این راستا شرکت های بزرگی که تمایل به راه اندازی شتاب دهنده ها دارند، می توانند از این بسته های حمایتی استفاده کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بازار سازی برای محصولات دانش بنیان یک مشکل جدی است که صندوق نوآوری و شکوفایی برای برطرف آن برنامه هایی را در دستور کار دارد، شرح داد: در این زمینه به دنبال آن هستیم که شرکت های خریدار محصولات دانش بنیان بتوانند از خدمات لیزینگ صندوق نوآوری استفاده کنند و شرکت های دانش بنیان در هنگام مذاکره، بسته های مالی به خریدار ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 113

به "توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید