(تصاویر) خط مقدم جدایی طلبان شرق اوکراین

به گزارش گفتمان برتر، دنیس پوشیلین رئیس جمهوری خوانده منطقه دونتسک در شرق اوکراین ادعا کرد که دولت اوکراین برای جنگ تمام عیار و حمله به منطقه دونباس آماده می گردد.

(تصاویر) خط مقدم جدایی طلبان شرق اوکراین

به گزارش خبرنگاران، پوشیلین روز دوشنبه در تبادل نظر با شبکه تلویزیونی روسیه24 گفت: احتمال شروع جنگ از سوی اوکراین علیه مناطق دونتسک و لوگانسک را بعید ندانست و گفت که همه شرایط برای جنگ تمام عیار فراهم شده است.

به گفته رئیس جمهور منطقه خودخوانده دونتسک، کی یف تجهیزات نظامی و تسلیحات سنگین و نیرو های تازه نفس به خطوط حائل در دونباس منتقل می نماید.

وی با بیان اینکه کی یف برای جنگ تمام عیار آماده شده است، اظهار کرد: باید ببینیم که آیا دستور سرنوشت ساز برای حمله که برای اوکراین مرگبار خواهد بود داده می گردد؟

رئیس جمهوری منطقه دونتسک با استناد به اطلاعات سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: ارتش اوکراین بیش از 600 قبضه تسلیحات سنگین به منطقه مناقشه منتقل نموده است. پوشیلین این را نیز گفت که همه سناریو ها را در شرایط کنونی آنالیز می نماید.

در روز های اخیر تنش ها بین روسیه و اوکراین شدت گرفته است و مقام های روسی و اوکراینی یکدیگر را به تشدید مناقشه در شرق اوکراین متهم کردند.

در جریان جنگ داخلی در شرق اوکراین بین نیرو های این کشور و جدایی طلبان روس تبار، که یک سال پیش با آتش بس بین دو طرف متوقف شد، در مجموع نزدیک به 14 هزار نفر اکثرا غیرنظامی جان خود را ازدست دادند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1511

به "(تصاویر) خط مقدم جدایی طلبان شرق اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) خط مقدم جدایی طلبان شرق اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید