ترکیه، اردن و امارات تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض نموده اند

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان ملل در گزارشی محرمانه ترکیه، اردن و امارت را به نقض تحریمی های تسلیحاتی این سازمان علیه لیبی متهم نموده و همچنین سودان را نیز به اعزام نیروی نظامی به این کشور متهم ساخته است.

ترکیه، اردن و امارات تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض نموده اند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

این گزارش همچنین می گوید که به احتمال زیاد یک جنگنده خارجی مسئول حمله مرگبار به یک مرکز نگهداری مهاجران در لیبی در تیرماه امسال بوده است. حمله ای که گفته می گردد با حمایت خلیفه حفتر که قدرت را در شرق لیبی در دست دارد، اجرا شده است. این حمله دست کم 50 کشته و بیش از 130 زخمی برجای گذاشت.

در این گزارش که به کمیته تحریم های لیبی در شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد، همچنین آمده است که سودان و بویژه محمد حمدان دقلو مشهور به حمیدتی رئیس نیروهای واکنش سریع سودان (RSF) با اعزام یک هزار نیروی سودانی به لیبی، تحریم های سازمان ملل متحد علیه لیبی را نقض نموده است.

قرار است این گزارش محرمانه که رویترز آنرا رویت نموده، در ماه آینده منتشر گردد.

نمایندگان اردن، ترکیه و سودان به درخواست رویترز برای اظهارنظر دربارۀ این گزارش پاسخی نداده اند. سفیر امارات متحده عربی در سازمان ملل نیز اظهار داشت از آنجا که هنوز این گزارش را ندیده است، نمی تواند درباره آن اظهارنظر کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه از تمام کشورها درخواست کرد که در درگیری های لیبی مداخله نکنند و باعث تشدید این درگیری ها نشوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 478

به "ترکیه، اردن و امارات تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه، اردن و امارات تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید