تاکید وزیر خارجه کانادا بر ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

به گزارش گفتمان برتر، وزیر امور خارجه کانادا بار دیگر موضع این کشور درباره ارسال جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی که به طور غیرعمد در ایران مورد هدف نهاده شد را تکرار کرد.

تاکید وزیر خارجه کانادا بر ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

فرانسوا فیلیپ شامپانی، وزیر امور خارجه کانادا گفت که درباره موضوع فرستادن جعه سیاه هواپیمای اوکراینی که مدتی قبل به اشتباه و به طور غیرعمد مورد هدف قرار گرفته و ساقط شد، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان رایزنی نموده است.

شامپانی در حاشیه یک سمینار دولتی درباره این رایزنی شرح داد: من موضع کانادا را مبنی بر این که جعبه های سیاه باید در اسرع وقت یا به اوکراین یا به فرانسه، جایی فرستاده گردد که تخصص [آشکارسازی] آن وجود داشته و به طریقی شفاف انجام گردد، تاکید کردم.

وزیر خارجه کانادا اظهار کرد که این کشور، ایران را با عملکردش قضاوت می نماید نه با حرف هایش.

این اظهارات وزیر خارجه کانادا در پی این مطرح می گردد که حسن رضایی فر، مدیرکل آنالیز سازمان هواپیمایی کشوری، گفته بود با توجه به این که هر دو جعبه سیاه این هواپیما آسیب دیده و قابل بازسازی و خواندن در کشور نیست و اوکراین از ما برای انجام این کار دعوت نموده است مقصد نخست برای بازسازی و خواندن جعبه سیاه این هواپیمای، اوکراین بوده و اگر نتایج تحقیقات و ارزیابی ها این باشد که اوکراین نمی تواند این کار را انجام دهد، مقصد نهایی ما فرانسه است.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در پاسخ به سوالی درباره این که سرنوشت جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چه می گردد و مقصد نهایی آن کجاست، گفت: در این زمینه فعلا اطلاعات جدیدی ندارم.

وی البته درباره فرایند آنالیز سانحه مذکور، اینگونه شرح داد: آنالیز سانحه توسط سازمان هواپیمایی کشوری و کارشناسان اوکراینی و کانادایی همچنان در ایران ادامه دارد و همه آنالیز ها براساس قوانین و مقررات حاکم بر ایکائو انجام می گردد.

منبع: خبر فوری
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 831

به "تاکید وزیر خارجه کانادا بر ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر خارجه کانادا بر ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید