انگلیس امروز پس از 47 سال رسما با اتحادیه اروپا خداحافظی می نماید ، واکنش بوریس جانسون

به گزارش گفتمان برتر، بوریس جانسون امروز آدینه 11 بهمن ماه همزمان با آماده شدن انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا پس از 47 سال به طلوع دورانی تازه خوش آمد خواهد گفت.

انگلیس امروز پس از 47 سال رسما با اتحادیه اروپا خداحافظی می نماید ، واکنش بوریس جانسون

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گفتمان برتر به نقل از ایسنا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در سخنرانی ای که قرار است در ساعت 22 امروز به وقت محلی و یک ساعت پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا ایراد گردد، خواهد گفت که بریگزیت نه یک خاتمه، بلکه یک شروع است.

او همچنین خروج از این اتحادیه 27 عضوی را که پس از تایید توافق بریگزیت از سوی مجلس اروپا صورت خواهد گرفت، لحظه تولد دوباره و تغییر ملی واقعی توصیف خواهد نمود.

با شروع دوره گذار بریگزیت، تغییرات اندکی به طور دفعی صورت خواهند گرفت و بیشتر قوانین اتحادیه اروپا از جمله تردد آزادانه مردم همچنان تا خاتمه ماه دسامبر اعمال خواهند شد؛ زمانی که انگلیس میخواهد به یک توافق تجارت آزاد دائمی با اتحادیه اروپا دست یابد.

در ابتدا قرار بود بریگزیت در 31 مارس سال 2019 اجرایی گردد اما با رد مکرر توافق خروج پیشین میان اتحادیه اروپا و ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس از سوی اعضای مجلس این کشور، این تاریخ دچار تغییر شد.

جانسون اما پس از پیروزی در انتخابات سراسری ماه دسامبر، توانست به وعده خود برای به انتها رساندن بریگزیت عمل کند.

با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بیش از سه سال جنجال سیاسی به دنبال همه پرسی سال 2016 خاتمه خواهد یافت؛ همه پرسی ای که مردم انگلیس طی آن با 52 درصد رای موافق از خروج از اتحادیه اروپا حمایت کردند.

بوریس جانسون همچنین به مناسبت خروج از اتحادیه اروپا امروز در شهر ساندرلند- نخستین شهری که پس از اعلام نتایج همه پرسی سال 2016 از بریگزیت حمایت کرد- یک جلسه کابینه برگزاری خواهد نمود.

این نخست وزیر در سخنرانی خود بر لزوم همبستگی همه طرف ها تاکید خواهد نمود و خواهد گفت: این لحظه ای است که از اقدامی تازه رونمایی می گردد. این لحظه، لحظه تولد دوباره و تغییر ملی واقعی است.

او در این سخنرانی که در دفتر نخست وزیری انگلیس صورت خواهد گرفت، خواهد گفت: این طلوع دورانی تازه است که طی آن دیگر نمی پذیریم فرصت های زندگی تان وابسته به این نیست که در چه بخشی از کشور بزرگ شده اید. این لحظه ای است که اتحاد و پیشرفت را شروع می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 581

به "انگلیس امروز پس از 47 سال رسما با اتحادیه اروپا خداحافظی می نماید ، واکنش بوریس جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس امروز پس از 47 سال رسما با اتحادیه اروپا خداحافظی می نماید ، واکنش بوریس جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید