اروپا خواهان مخالفت اوباما با طرح دریافت غرامت 11 سپتامبر از عربستان شد

به گزارش گفتمان برتر، اتحادیه اروپا از رئیس جمهور آمریکا خواسته است تا با طرح کنگره که خانواده های قربانیان حوادث 11 سپتامبر اجازه می دهد تا از دولت عربستان سعودی به خاطر خسارات و آسیب های وارد شده شکایت نمایند، مخالفت نماید.

اروپا خواهان مخالفت اوباما با طرح دریافت غرامت 11 سپتامبر از عربستان شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل گفتمان برتر به نقل از رویترز، دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در آمریکا با ارسال نامه ای برای وزارت خارجه آمریکا، بیان کرد: تصویب و اجرای احتمالی طرحی که به خانواده های قربانیان حوادث 11 سپتامبر اجازه می دهد تا از دولت عربستان سعودی به خاطر خسارات و آسیب های وارد شده، شکایت نمایند، مغایر با اصول قوانین بین المللی و به خصوص اصل مصونیت حاکمیتی دولتها است.

در این نامه آمده است: اتحادیه اروپا بر این باور است که تصویب و اجرای این طرح ممکن است تبعات ناخواسته ای داشته باشد و سایر کشورها نیز ممکن است قوانین مشابهی را تصویب نمایند.

علی رغم تهدید کاخ سفید برای وتوی طرح پیشنهادی نمایندگان آمریکایی، کنگره اخیرا قانونی را تصویب نموده است که به خانواده های قربانیان حوادث 11 سپتامبر 2001 اجازه می دهد تا از دولت عربستان شکایت نمایند.

سنای آمریکا نیز در ماه می به اتفاق آرا این طرح را تصویب نموده بود. این قانون موسوم به عدالت علیه حامیان تروریسم بوده است.

مخالفان این قانون بر این باورند که تصویب قانون می تواند موجب تشدید روابط آمریکا و عربستان سعودی شود و در نهایت منجر به قوانین تلافی جویانه شود که شهروندان و شرکتهای آمریکایی در سایر کشورها را هدف قرار دهد.

کاخ سفید تاکید نموده است که اوباما احتمالا این قانون را وتو خواهد نمود.عربستان سعودی مسئولیت شماری از شهرواندان این کشور در حملات 11 سپتامبر را رد می نماید.

ریاض پیشتر تهدید کرد چنانچه کنگره طرح شکایت از دولت عربستان به دلیل دست داشتن در حملات تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا را تصویب کند، این کشور دارایی های خود را از آمریکا خارج خواهد نمود.

قانون اساسی آمریکا این اجازه را نمی دهد که کشورهای خارجی در دادگاه های آمریکایی محاکمه شوند ولی زمانی که این طرح قانونی تصویب شود، چنین محاکمه ای ممکن خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 725

به "اروپا خواهان مخالفت اوباما با طرح دریافت غرامت 11 سپتامبر از عربستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا خواهان مخالفت اوباما با طرح دریافت غرامت 11 سپتامبر از عربستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید